PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
TVP Kultura zaprasza na seans jednego z najgoręcej przyjmowanych filmów 2009 roku: "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha. Emisja już 7 czerwca.

"Wszystko, co kocham" to opowieść o czasie, kiedy nie jest się już dzieckiem, ale jeszcze nie przestąpiło się do końca progu dorosłości, czasie, kiedy wszystko wydarza się po raz pierwszy. - W tle przetacza się Wielka Historia - manifestacje i strajki, wprowadzenie stanu wojennego, a na pierwszym planie - głód życia, radość młodości, muzyka, seks i gwałtowna pierwsza miłość, wszystko, co najpiękniejsze - tak mówił o swoim filmie w momencie premiery kinowej reżyser, Jacek Borcuch. - Zderzenie idealistycznego, młodzieńczego świata z realną i twardą rzeczywistością dorosłych. Janek dowie się, że od świata dorosłych nie ma ucieczki. Musi z nim się zmierzyć, podjąć walkę o dziewczynę, rodzinę i swoją przyszłość.


Kadr z filmu "Wszystko, co kocham", fot. ITI Cinema

Film Borcucha został świetnie przyjęty przez publiczność i krytykę, czego wyrazem były nagrody, m.in. Polskie Nagrody Filmowe Orzeł 2011 w kategorii: najlepszy scenariusz, odkrycie roku dla Mateusza Kościukiewicza oraz nagroda publiczności, Złota Kaczka 2011 przyznawana przez pismo "Film" w kategorii: najlepszy polski film o miłości, nagroda za scenografię dla Elwiry Pluty na FPFF w Gdyni w 2009 roku oraz wyróżnienia na festiwalach w Brukseli, Setubal, Cottbus, Wrześni i innych.

Akcja toczy się w 1981 roku na polskim Wybrzeżu. Licealista Janek gra z przyjaciółmi w kapeli punkowej pod nazwą W C K, czyli Wszystko Co Kocham. Zespół dostaje szansę zaprezentowania się szerokiej publiczności na koszalińskim festiwalu Nowa Fala Rocka. Sukces pozwala chłopakom uwierzyć w siebie. Lider zespołu, Janek, zakochuje się w Basi, koleżance ze szkoły. Ojciec dziewczyny, działacz solidarności w stoczni, niechętnie patrzy na kontakty córki z Jankiem, który jest synem oficera Marynarki Wojennej. Relacje zakochanych komplikują się, gdy wybucha stan wojenny...

Emisja 7 czerwca, godz. 20.20
Powtórka 7 czerwca, godz. 2.50, TVP Kultura

DR
TVP Kultura
Ostatnia aktualizacja:  8.06.2012
Zobacz również
Australijska pani detektyw na tropie
Cielecka zagorzałą komunistką (foto)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll