PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Horror Story” to pełnometrażowy debiut reżyserki Adriana Apanela, który miał premierę podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wtedy publiczność w kuluarach okrzyknęła produkcję najbardziej zabawną polską komedią od lat i obsypała gromkimi brawami.
„To idealna odtrutka na masę dramatów, którą serwuje polskie kino", twierdzi Magdalena Drozdek z Wirtualnej Polski. „Jeden z najzabawniejszych obrazów zrealizowanych w Polsce w ostatnich latach”, puentuje Bartosz Staszczyszyn z Culture.pl. Recenzenci są zgodni, że jedną z najlepszych drugoplanowych ról zagrał Konrad Eleryk, wcielający się w postać Jarka, młodego człowieka, handlującego… dywanami, robiącego interesy z szemranym towarzystwem. Jego wygląd współgra doskonale z językiem, którego używa. „Przezabawny Konrad Eleryk kradnie show” -napisał Łukasz Adamski z TVP Kultura. „Jarek, sąsiad Tomka przez ścianę, to zdecydowanie najbardziej wdzięczny i najlepiej napisany epizod w całym filmie, a i wcielającego się w tę rolę Konrada Eleryka można śmiało uznać za castingowy strzał w dziesiątkę” - recenzuje Kuba Armata z Interia.pl.

Konrad Eleryk, fot. Karolina Grabowska

O Konradzie Eleryku:

Jako licealista trenował amatorsko boks tajski, ale sportowe plany pokrzyżowała mu kontuzja. W 2012 roku trafił na studia aktorskie do Szkoły Filmowej w Łodzi, a już rok później grał pierwsze epizody w serialach „Prawo Agaty”, „Komisarz Alex” i „Czas honoru”. W 2016 roku podczas 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymał Nagrodę Specjalną Opus Film dla „aktora, którego chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym” za rolę Księcia Filipa w „Iwonie, księżniczce Burgunda” w reż. Anny Augustynowicz oraz Mojżesza („złotej rączki” z amerykańskiej prowincji z czasów plantacji bawełny) w „Laleczce” Jacka Poniedziałka. Z racji warunków fizycznych Eleryk często obsadzany bywa w rolach osiłków i policjantów. Stworzył interesujące kreacje w filmach „Samiec Alfa” Katii i Igora Priwieziencewów, „Wyrwie” Bartosza Konopki, „Apokawixie” Xawerego Żuławskiego i „Dniu matki” Mateusza Rakowicza. Widzowie kojarzą go również z serialowych ról w „Klangorze” i „Emigracji XD” Łukasza Kośmickiego oraz „Pati” Bartłomieja Ignaciuka - spin-offie popularnej serii „Skazana”.

O filmie:


  „Horror Story” to przewrotna komedia o wchodzeniu w dorosłość, pełna ekscentrycznych postaci, które wprowadzają w życie głównego bohatera chaotyczną mieszankę horroru i komedii, burząc jego dotychczasowy świat. Na ekranie zobaczymy m.in.: Jakuba Zająca („Zenek”), Michalinę Olszańską („Córki dancingu”, „Dejwatis”), Paulinę Gałązkę („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”), Martę Stalmierską („Johnny”), Konrada Eleryka („Furioza”), a także Annę Seniuk i Mariana Opanię.

Tomek, świeżo upieczony absolwent bankowości, przyjeżdża do wielkiego miasta, by z przytupem rozpocząć dorosłe życie. Marzy o spektakularnym sukcesie, dzięki któremu odzyska względy swojej byłej dziewczyny i pokaże światu, na co go stać. Na początek, z braku funduszy decyduje się na wynajęcie pokoju w starej, rozpadającej się willi, zaludnionej przez gromadę ekscentrycznych lokatorów. Już pierwszej nocy orientuje się, że zamieszkał w domu rodem z horrorów. Wygląda na to, że stąd szybciej trafi do psychiatryka, niż do wymarzonej korporacji. Wielki świat szklanych biurowców, miłosnych podbojów i ogólnego „dolce vita” oddala się od Tomka, a jego młode życie pogrąża się w chaosie. Czy znajdzie w sobie dość siły, by wyrwać się z paszczy szaleństwa?

Film powstał w działającym przy SFP Studiu Munka.

Film w kinach od 17 listopada
Zobacz zwiastun:  https://youtu.be/sz0pCKFJpRM?si=DvY6e6PwNKa479Tx


WRÓB
Monolith Film
Ostatnia aktualizacja:  14.11.2023
Zobacz również
Filmy Studia Munka SFP w programie Lubelskiego Festiwalu Filmowego
Filmy Studia Munka SFP nagrodzone na Festiwalu OFFeliada w Gnieźnie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll