PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
42. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM to nie tylko projekcje filmowe czy spotkania z twórcami, ale również urozmaicony program wydarzeń branżowych. Przedstawiamy harmonogram paneli dyskusyjnych i spotkań współorganizowanych przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się w dniach 12 -17 czerwca w Koszalinie.

ŚMIECH NA PLANIE PŁACZ NA EKRANIE - obalanie stereotypu, że praca na planie musi być stresująca

KIEDY: środa, g. 11.00-12.00 CLUB 105, Koszalin

 

Goście panelu: przedstawiciele wybranych zawodów filmowych, m.in.: Iza Igel, Karolina Lachowska, Anna Kasperska, Paulina Gałązka, Pawel Dyllus, Mateusz Głowacki, a także psycholożka Ewa Serwotka, współautorka książki „Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych”. Prowadzące: dr Aleksandra Zienowicz-Wielebska, Pola Weiner oraz Zofia Goraj

 

Podczas panelu zadane zostanie pytanie o wiarygodność powszechnie znanego i powtarzanego w branży filmowej stwierdzenia, że śmiech na planie to płacz na ekranie. Zaproszeni filmowcy wraz z psycholożkami przyjrzą się argumentom, które tworzą stereotyp, że praca na planie musi być stresująca, opowiedzą o własnych doświadczeniach i refleksjach na ten temat.

 

Wydarzenie organizowane przez Koło Młodych SFP i Centrum Psychologii Wykonania (projekt Psychologia Wykonania dla twórców filmowych) we współpracy z Kołem Scenarzystów SFP.

***


Pobudka z ZAPA! Polski rząd przesypia wprowadzenie tantiem z internetu - co to oznacza i co możemy z tym zrobić?

KIEDY: piątek g. 11.00-12.00 Hotel Ferry, Mielno


Goście panelu: Małgorzata Machczyńska, Radca Prawny SFP-ZAPA; Kamil Chomiuk, scenarzysta oraz menedżer Gildii Scenarzystów Polskich; Zofia Goraj, autorka zdjęć filmowych oraz członkini Zarządu Koła Młodych SFP; Daniel Jaroszek, reżyser. Prowadzący: dr Marcin Radomski, dziennikarz i krytyk filmowy - KINOrozmowa


Nowe technologie szturmem zdobywają świat filmu, a streaming zmienia dotychczasowe zasady gry. Niestety polskie prawo nie nadąża za tak dynamicznym rozwojem akcji i wciąż nie reguluje w żaden sposób wynagrodzeń za eksploatację filmów online. Sprawę miała rozwiązać unijna dyrektywa ws. prawa autorskiego. Ale mimo, że 7 czerwca 2023 roku minęły już 2 lata od ostatecznego terminu na jej wdrożenie (!) to projekt ustawy, zapewniający filmowcom długo oczekiwane tantiemy z internetu, wciąż nie doczekał się nawet prezentacji w sejmie.

 

Na jakim etapie są obecnie prace nad ustawą, dlaczego Polsce grożą wielomilionowe kary od Unii Europejskiej i co jeszcze mogą zrobić młodzi (i nie tylko) filmowcy, aby przełamać ten impas? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć eksperci ze Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych oraz ich goście m.in. z Gildii Scenarzystów Polskich oraz Koła Młodych SFP.


Panel SFP-ZAPA z gościnnym udziałem Gildii Scenarzystów.
***

 

FAST DATES

KIEDY: piątek, g. 15.30-16.30, Club 105, Koszalin


Idziemy z duchem czasu. Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, jak również niezliczonym pytaniom, próbując pomóc – czy tego chcecie czy nie – przełamać lody i sorbety, ale też mając na uwadze, że nie możemy konkurować z seansami, rozmowami po projekcjach, plażką i tzw. młodością staramy się bez zadyszki, mimo wszystko, nadążyć za Waszymi potrzebami... To dla was stajemy się atrakcyjniejsi, aktualniejsi, szybsi, młodsi... A zatem, młoda filmowczynio, młody filmowcu, nie wyjeżdżaj z Koszalina ze złamanym sercem, w poczuciu odrzucenia, niespełnienia, wątpliwości. Umów się na szybką randkę z przedstawicielem branży filmowej. W tym roku proponujemy cykl dynamicznych spotkań z przedstawicielami różnych profesji i instytucji filmowych. Zasada jest prosta: jeden stolik, jeden ekspert, 10 minut na rozmowę na jakikolwiek temat. Lista dostępnych specjalistów zostanie ogłoszona online. Obowiązują zapisy w Biurze Festiwalowym. Wszystkie konsultacje są bezpłatne.

***


Na początku było... słowo. O sytuacji scenarzystek i scenarzystów w Polsce i na świecie

KIEDY: sobota g. 11.30-13:00, Hotel Ferry, Mielno


Debata o sytuacji scenarzystów i scenarzystek z ich udziałem.

***


SFPitch

KIEDY:sobota, g. 15.00-18.00, Club 105, Koszalin


SFPitch - to formuła prezentacji projektów scenariuszowych przed publicznością. Podczas pitchingów twórczynie i twórcy filmowi mają okazję do nawiązania kontaktów z reżyserkami i reżyserami, którzy szukają dla siebie tekstów do realizacji.  To również szansa na znalezienie producentów dla swojego projektu i szansa na wzajemne zapoznanie się.  SFPitch to miejsce spotkań i ciekawych dyskusji nad projektami.

 

W edycji koszalińskiej zaprezentują się debiutantki i debiutanci.Przedstawią oni 14 projektów - różnorodnych pod względem tematyki i formy. Będą fabuły, animacje, dokumenty, krótkie i długie, scenariusze z reżyserami jak i wolne. Warszawska edycja jest organizowana dwa razy do roku (wiosna-jesień) i cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno autorek i autorów, jak i producentek i producentów. Od początku wydarzenie koordynują i prowadzą Kamil Chomiuk (Koło Scenarzystów SFP) i Maciej Wiktor (Koło Reżyserów SFP).


MR
MiF
Ostatnia aktualizacja:  9.06.2023
Zobacz również
Nie żyje Barbara Borys-Damięcka
Weź udział w pikiecie ws. wprowadzania nowelizacji ustawy o prawie autorskim
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll