PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Właśnie ukazało się podsumowanie INTERFILMLAB, czyli cyklu szkoleń na temat produkcji, promocji oraz dystrybucji polskiej kinematografii zagranicą. Autorką tej cennej publikacji, będącej poradnikiem dla wchodzących na rynek filmowców, jest dyrektorka programowa Instytutu Kosmopolis, wykładowczyni akademicka i nasza redakcyjna koleżanka - dr Anna Wróblewska.
Szósta edycja projektu INTERFILMLAB była realizowana w ramach wydarzeń branżowych towarzyszących festiwalom WAMA Film Festival w Olsztynie i CINEMAFORUM w Warszawie. Osią tematyczną działań edukacyjnych w ramach INTERFILMLAB 6.0 było omówienie zasad produkcji, promocji i dystrybucji utworów audiowizualnych na potrzeby rynku VOD oraz analiza szans i możliwości europejskiego kina w kontekście intensywnego rozwoju tej formy rozpowszechniania produkcji filmowej.

PODSUMOWANIE 6. EDYCJI INTERFILMLAB

– W erze postpandemii, wojny platform, wyzwań strategicznych i wielkich zmian na rynku globalnym (m.in. wiążących się z serią przejęć, fuzji i aliansów) sytuacja narodowych kinematografii wiąże się z potężnymi wyzwaniami, które wymagają od twórców i producentów audiowizualnych przyjęcia zróżnicowanych strategii, które pozwolą im nie tylko przetrwać obecny okres, ale także możliwie wzmocnić swoją pozycję na silnie konkurencyjnym rynku –  pisze w swojej publikacji dr Anna Wróblewska, która prześledziła treści szkoleń, wykładów, warsztatów i debat organizowanych w ramach projektu INTERFILMLAB 6.0, by rzucić światło na postpandemiczną sytuację kinematografii, w szczególności polskiej, w obliczu zachodzących zmian na rynku filmowym.

Przygotowana przez dr Wróblewską publikacja, będąca zbiorem analiz, podsumowań i refleksji zebranych w trakcie realizacji INTERFILMLAB 6.0, to kompendium wiedzy na temat obecnej kondycji i przyszłości kina w odniesieniu do rosnącego znaczenia platform streamingowych.

Link do publikacji: https://www.interfilmlab.pl/interfilmlab_6_0_publikacja.pdf

INTERFILMLAB jest projetem polegającym na systematycznej realizacji cyklów szkoleniowych dotyczących produkcji, promocji oraz dystrybucji polskiej kinematografii zagranicą. Długofalowym rezultatem projektu jest opracowanie corocznych publikacji, stanowiących rodzaj praktycznych poradników dla wchodzących na rynek twórców filmowych, producentów i dystrybutorów.

Anna Wróblewska, fot. SFP/ Borys Skrzyński
LK
Interfilmlab
Ostatnia aktualizacja:  2.01.2024
Zobacz również
Nowy gracz na rynku. SkyShowtime w Polsce od 14 lutego
Katowicka premiera „Chleba i soli”. 15 lat Śląskiego Funduszu Filmowego!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll