PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wyprodukowany w Studio Munka SFP dokument „Moody” w reżyserii oraz ze zdjęciami Karoliny Karwan i Tomasza Rattera rywalizować będzie o Złotą Żabę – Grand Prix Konkursu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE w Toruniu.
Startujący 12 listopada 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE  jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Wyjątkowa formuła Festiwalu skupia uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w filmie.

Organizowany obok Konkursu Głównego międzynarodowy Konkurs Filmów Dokumentalnych stawia sobie za cel docenienie dokumentu jako twórczej interpretacji rzeczywistości. Kładąc szczególny nacisk na wizualną i estetyczną stronę dzieła, jury ocenia najlepsze osiągnięcia w sztuce obrazu filmowego, przyznając nagrody najlepszym autorom zdjęć.

Opowiedziany za pomocą niezwykłych zdjęć „Moody” to historia osadzona na małej wysepce gdzieś w Indonezji, na której, zależni od kaprysów natury, żyją samotnie matka i jej dorosły syn, który w tanecznym transie rozmawia z duchami. Obserwująca go kamera zabiera widzów w mistyczną podróż, w której muzyka i taniec stają się sposobem komunikacji z tym, co niewidzialne, przynoszą akceptację i porozumienie.

„Moody” to jedna polska produkcja w tegorocznym festiwalowym Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych. O Złotą Żabę rywalizować będzie z reprezentantami USA, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Indii, Ukrainy, Finlandii, Kurdystanu, Hiszpanii oraz Bośni i Hercegowiny. Czternaście konkursowych tytułów oceni Jury w składzie: reżyserka filmów dokumentalnych Crystal Moselle (przewodnicząca) producent, twórca kina dokumentalnego Ted Grouya oraz autor zdjęć filmowych i reżyser filmów dokumentalnych Jon Kasbe.

Rangę Sekcji Dokumentalnej, obecnej na festiwalu EnergaCAMERIMAGE od 2008 roku, potwierdza fakt zaszczytnego dołączenia do grona festiwali akredytowanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznającej prestiżowe Oscary. Oznacza to, że zdobywcy Złotej Żaby w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych będą kwalifikowani do selekcji Nagród Akademii w kategorii Krótkometrażowy Film Dokumentalny bez wymaganej standardowej dystrybucji kinowej, pod warunkiem, że film spełniać będzie pozostałe wymogi Akademii.

Film „Moody” zrealizowany został w Studio Munka SFP w ramach programu Pierwszy Dokument realizowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obraz Karoliny Karwan i Tomasza Rattera powstał w koprodukcji z FDR Studio i Głośno.

„Moody” na festiwalu EnergaCAMERIMAGE wyświetlony zostanie w bloku krótkometrażowych dokumentów konkursowych we wtorek, 15 listopada o 15.15 w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Laureatów Festiwalu poznamy 20 listopada.

"Moody", fot. Studio Munka - SFP
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  9.11.2022
Zobacz również
Zaproszenie na Festiwal Filmów Naukowych
Wystartował 13. American Film Festival we Wrocławiu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll