PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Reżyser i scenarzysta Adrian Apanel otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Gdyni w kategorii "Debiut artystyczny" za scenariusz i reżyserię "Stancji". Film powstał w ramach Programu „30 Minut” w działającym w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka.
W tej znakomitej komedii z elementami horroru wystąpili znani aktorzy: Agnieszka Warchulska, Jakub Zając, Anna Seniuk, Marian Opania.Bohater filmu, młody chłopak, puka do drzwi starego domu, chcąc wynająć pokój. Otwiera mu ubrana w szlafrok właścicielka. Kobieta chce się pozbyć niespodziewanego gościa, ale gdy dowiaduje się, że chodzi o wynajem, zgadza się oprowadzić go po domu. Stancja okazuje się zapuszczona, a z każdym zwiedzonym pokojem i kolejnym poznanym lokatorem wydaje się coraz dziwniejsza... Chłopak chce się stamtąd wydostać, ale okazuje się to coraz trudniejsze.

Koproducentem „Stancji” jest TVN. Producentem wykonawczym i koproducentem - Silver Frame. Film otrzymał wsparcie Gdyńskiego Funduszu Filmowego. Adrian Apanel jest związany z Gdynią, ukończył Gdyńską Szkołę Filmową. Program „30 Minut” współfinansuje PISF. Premiera filmu odbyła się w 2021 roku na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ostatnio komedia Apanela dostała nagrodę Jańcia Wodnika na Prowincjonaliach we Wrześni.


"Stancja", fot. Studio Munka SFP

Adrian Apanel wkrótce zadebiutuje pełnym metrażem, także w Studiu Munka SFP. Jego projekt „Horror Story” właśnie otrzymał dofinansowanie z PISF.

Adrian Apanel, fot. Sylwia Olszewska SFP

Adrian Apanel jest reżyserem i scenarzystą. Nakręconym w trakcie studiów w Gdyńskiej Szkoły Filmowej dokumentem „Niezłomni” debiutował na Krakowskim Festiwalu Filmowym. W trakcie studiów rozpoczął także współpracę z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, reżyserując dla Instytutu filmy dokumentalne. Jego film dyplomowy, sensacyjna komedia „Rap Braders”, był prezentowany na wielu międzynarodowych festiwalach,  między innymi w USA, Indiach czy na Karaibach.

Jak informuje "Gazeta Świętojańska", Apanel reżyserował w Gdyni m. in. kampanię „Zwyczajna Rodzina” dla MOPS, spot „Muzeum bez wyjątku” dla Muzeum Emigracji w Gdyni, był zwycięzcą konkursu na realizację spotu promującego gospodarkę morską w Polsce.

WRÓB
Gdynia / SFP
Ostatnia aktualizacja:  11.05.2022
Zobacz również
Prezentujemy oficjalny plakat 30.edycji EnergaCAMERIMAGE
Gdyńskie Centrum Filmowe nagrodzone!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll