PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Ruszyła kolejna międzynarodowa edycja programu Canal+ Series Lab, skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych zawodowo tworzących seriale telewizyjne. Ogłoszenie wybranych projektów i start pierwszej sesji online - w grudniu br., a program zamknięty zostanie w kwietniu 2021.
Canal+ Series lab jest miejscem spotkań twórców seriali. W tym roku wystartowała już szósta edycja programu. - Chcemy wspierać twórców w rozwijaniu seriali premium. Czekamy na projekty różnorodne gatunkowo, z silnym konceptem. Wybrane projekty będziemy rozwijać w zespołach, pod opieką uznanych konsultantów scenariuszowych. Najlepsze skierujemy do produkcji z przeznaczeniem do emisji. W ramach pierwszej edycji w 2016 rozwijaliśmy m.in. serial “Klangor”, który obecnie jest w produkcji, a jego scenarzystą jest Kacper Wysocki - komentuje Anna Różalska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ .


Partnerami 6. edycji są Studio Canal, M7 Group i Kino Świat. Program patronatem objęła Gildia Scenarzystów Polskich. Konsultantem został Matthieu Darras, twórca i dyrektor programów developmentu filmowego takich jak First Cut Lab, Pop Up Film Residence i Full Circle Lab. Wśród prowadzących znajdą się producentka i konsultantka scenariuszowa, Naomi Levari oraz Laura Piani (scenarzystka 6. sezonu „Spirali”). Projekty będą rozwijane pod okiem producentów - Leszka Bodzaka (producent m.in. serialu „Król” – emisja w listopadzie br.), Piotra i Łukasza Dzięciołów (producenci seriali „Kruk. Szepty słychać po zmroku” – sezon 1 i 2 oraz serialu „Klangor”).

6. edycja Canal+ Series Lab ma charakter zamknięty. Organizatorzy zapraszają scenarzystów oraz zespoły (scenarzysta, reżyser, producent) z projektami serialowymi na etapie wczesnego developmentu. Aplikować do programu można online, zgłoszenie powinno zawierać logline (maksymalnie 100 znaków), synopsis sezonu (maksymalnie 100 słów), synopsis szczegółowy sezonu (maksymalnie 3 strony),  eksplikację (maksymalnie 1 strona), oraz krótki biogram zawodowy twórcy.

Zgłoszenia można przesłać do 10 listopada za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://tv.pl.canalplus.com/serieslab/. Przyjmowane są zarówno projekty w języku polskim, jak i angielskim. Udział w programie jest bezpłatny, zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.MR
Canal +, WirtualneMedia
Ostatnia aktualizacja:  21.10.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Znamy składy Konkursów Debiutów Reżyserskich i Debiutów Operatorskich EnergaCAMERIMAGE 2020
Ujawniono program 20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll