PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
27 sierpnia 2020 rusza II edycja Warsaw Animation Film Festival. Spośród ponad 400 zgłoszonych produkcji krótkometrażowych z całego świata, do udziału w wydarzeniu zostało zaproszonych ponad 100 animacji. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy – Rafał Trzaskowski.
Festiwal potrwa od 27 sierpnia do 2 września 2020 roku. Wszystkie produkcje biorące udział w festiwalu będzie można oglądać platformie mojeEkino.pl oraz jeden pokaz animowanych horrorów odbędzie się na żywo w Kinie Elektronik 27.08.2020 o godz. 20.30, liczba miejsc ograniczona).

W części konkursowej  zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt animacji z całego świata w 7 blokach filmowych. Międzynarodowe Jury przyzna Grand Prix w kategoriach: Najlepszy Film Animowany w Konkursie Profesjonalnym, Najlepszy Film Animowany w Konkursie Młoda Animacja, Najlepszy Horror Animowany. Nagrodę specjalną dla najlepszej animacji bez podziału na kategorie konkursowe, przyzna studia Platige Image a dla najlepszego horroru Bloober Team.

Uzupełnieniem festiwalu będą warsztaty prowadzone między przez reprezentantów studia animacji Pixar, przez Artura Wyrzykowskiego autora „Nieskończonych tekstów” z analizy scenariuszy oraz przez Piotra Krygiela z montażu, we współpracy z Forum Postprodukcji.  Dodatkowa atrakcją będzie pokaz animowanych wideoklipów z okazji 15-lecia Karrot Kommando we współpracy z O!Pla oraz trzy pokazy dodatkowe: specjalny WAFF, Tricky Women we współpracy z Austriackim Forum Kultury oraz animacji afrykańskich we współpracy z Accra Animation Film Festival.Celem organizatorów jest pokazanie szerszej publiczności, że animacje – na równi z filmami fabularnymi i dokumentalnymi – mogą wpływać na rzeczywistość społeczną, podejmując najbardziej złożone tematy.
Chcemy przyciągnąć szerszą publiczność i przekonać, że animacje to nie tylko filmy dla dzieci. To produkcje, które często podejmują najtrudniejsze i najgłębsze tematy, pokazując potencjał do aktywnej zmiany rzeczywistości, w której żyjemy- komentuje Tessa Moult-Milewska, organizatorka Festiwalu z Fundacji Ex Anima.
Przeniesienie tegorocznej edycji do online’u na pewno zwiększy zasięgi naszej oferty programowej. To nowe doświadczenie, które być może wykorzystamy podczas organizacji kolejnych edycji. Niezależnie od formy najważniejszy jest dla nas  dialog i wymiana w ramach całej społeczności twórców i sympatyków animacji – dodaje Ewelina Leszczyńska organizatorka Festiwalu z Fundacji Ex Anima.
MM
Warsaw Animation Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  27.08.2020
Zobacz również
Odnalazła się ścieżka dźwiękowa do przedwojennego polskiego filmu
Konkurs Polskich Krótkich Metraży na 10. Transatlantyk Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll