PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Do zespołu Platige Films, realizującego produkcję filmów pełnometrażowych oraz seriali, dołączyła Julia Gniadecka. Jako producentka będzie odpowiedzialna za rozwój projektów międzynarodowych. W jej portfolio znajduje się m.in. współpraca z Netflixem, Searchlight Pictures czy Paramount Pictures.
Julia Gniadecka swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w wieku 18 lat w Studiu Filmowym Zebra. Potem pracowała na planach filmowych m.in. Agnieszki Holland ("Pokot"), Agnieszki Smoczyńskiej ("Córki dancingu)" i Arkadiusza Jakubika ("Prosta historia o morderstwie").
 
Gniadecka jest jedyną w Polsce absolwentką prestiżowego MFA Peter Stark Producing Program na USC School of Cinematic Arts, uznawanej przez "Hollowood Reporter" za najlepszą szkołę filmową w Stanach Zjednoczonych. Po przyjeździe do Stanów rozpoczęła staż w Paramount Pictures, gdzie pracowała m.in. przy dostępnym na Netflixie serialu "Alienista". Następnym krokiem była praca w Searchlight Pictures, gdy studio realizowało m.in. "Jojo Rabbit" i prowadziło kampanie Oscarowe tytułów "Kształt Wody" oraz "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri".
 
W ostatnich latach pracowała w zespole producenckim Stevena Soderbergha, m.in. przy filmach "Wysokie loty" (2019) i "Niech gadają" (2020) z Meryl Streep w roli głównej. Ostatnio premierę miał również realizowany z jej udziałem hiszpańskojęzyczny thriller "Bezpieczna odległość" (2021), wyprodukowany m.in. przez Marka Johnsona ("Breaking Bad") i Pablo Larraína ("Spencer") dla Netflixa. Z portfolio filmów, przy których pracowała, na swoją premierę czeka też "Dog", produkcja MGM, której współreżyserem jest Channing Tatum.

Dotychczas pracowała na planach filmowych w kilkunastu krajach, w tym w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Chile.
LK
Platige Image
Ostatnia aktualizacja:  18.11.2021
Zobacz również
Znamy program ANIMARKT 2021
„Dziewczyny z Dubaju”: startuje przedsprzedaż biletów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll