PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jedyny w Polsce – i jeden z największych w tej części Europy – festiwal scenarzystów powraca w nowej, odświeżonej odsłonie, by edukować, inspirować i wyciskać siódme poty z młodych adeptów tajemnej sztuki scenariopisarstwa!
Tym razem wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w dniach 31.03-3.04.2022 w Kinie Elektronik i Warszawskiej Szkole Filmowej, a jego przedłużeniem będzie edycja online zaplanowana na platformie Think Film od 4.04.-17.04.2022 r.


KONKURS NA NAJLEPSZY SCENARIUSZ POLSKIEGO FILMU FABULARNEGO!

10. edycji festiwalu Script Fiesta towarzyszyć będzie nowa, wyjątkowa inicjatywa, która ma spory potencjał, by nieźle namieszać nie tylko w środowisku scenarzystów, ale w branży audiowizualnej w ogóle.  Pozostając – nomen omen – w duchu takich szczytnych akcji jak „Scenarzysta nie jest duchem” (zapoczątkowanej przez wieloletniego partnera Festiwalu, Gildię Scenarzystów Polskich), Script Fiesta ogłasza pierwszą odsłonę KONKURSU NA NAJLEPSZY SCENARIUSZ POLSKIEGO FILMU FABULARNEGO! - "Przy okazji 10. edycji chcemy jeszcze silniej docenić pracę scenarzystek i scenarzystów w Polsce" – podkreśla Przemek Glajzner. – "Organizacja konkursu głównego, w którym nagroda powędruje właśnie do autora najlepszego scenariusza polskiego filmu fabularnego z ostatniego roku, to wyraz uznania dla całego środowiska".

To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, którego celem jest docenienie sztuki scenariopisarstwa i zwrócenie uwagi na jej kluczowe znaczenie w procesie powstawania filmów. Konkurs ma za zadanie podkreślić niezaprzeczalną wartość pracy scenarzysty. „Liczymy, że Konkurs okaże się jednym z kamieni milowych na drodze do wyznaczenia nowych standardów postrzegania profesji i pomoże w wydobyciu scenarzystów z cienia.” – zapewnia Przemek Glajzner.  „To będzie naprawdę wielkie przedsięwzięcie, bo przecież walczymy nie tylko o poprawę statusu scenarzystów w branży, ale też o zwiększanie świadomości o ich roli w całym łańcuchu produkcji filmowej” – dodaje Malwina Czajka.

W konkursie zmierzą się ze sobą polskie filmy fabularne, które miały swoją premierę kinową lub cyfrową w ciągu ostatnich 12 miesięcy (licząc od 1 grudnia 2020 roku). Produkcje do konkursu zgłaszać mogą zarówno producenci, reżyserzy, jak i sami scenarzyści, w porozumieniu z producentem. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.12.2021 r. o godzinie 16:00.  W ramach Konkursu przewidziane są mistrzowskie lekcje i spotkania case study z autorami najlepszych scenariuszy konkursowych filmów. Zwiększy się przez to również liczba pokazów filmowych – wraz z 10. edycją Script Fiesta przekształca się w pełnoprawny festiwal filmowy.KONKURS NA KONCEPCJĘ SERIALU

Konkurs główny nie będzie jedynym konkursem towarzyszącym jubileuszowej Script Fieście. Organizatorzy ogłaszają kolejną odsłonę Konkursu na koncepcję serialu – tym razem uczestnicy mogą składać zarówno projekty seriali telewizyjnych, jak i internetowych. Zwiększy się również pula nagród – w tym roku sięgnie ona aż 40 000 zł!  Nagroda Główna wyniesie 20 000 zł.  Partnerem Konkursu jest Audioteka, która dodatkowo nagrodzi najbardziej inspirujące koncepcje z potencjałem do adaptacji na serial audio łączną pulą nagród w wysokości 20 000 zł!

"Nagrody to jednak nie jedyny powód, dla którego warto spróbować swoich sił w Konkursie!" - przekonuje Malwina Czajka, Dyrektorka Artystyczna Script Fiesty. - "Samo dotarcie do finału może stać się dla uczestników przedsionkiem do wielkiej kariery! Naszymi finalistami oraz laureatami są przecież uznani dziś scenarzyści, m.in. Tomasz Klimala (“Furioza”) czy Bartosz Kozera (“Czarna owca”)". Nabór projektów rozpoczyna się już dziś i potrwa do 7 lutego 2022 roku.

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie www Festiwalu!Tradycyjnie – wszystkie elementy programu Script Fiesty pozostaną BEZPŁATNE! Wydarzenie – za wyjątkiem projekcji filmowych – będzie rejestrowane. Nagrania zostaną udostępnione w dniach 4-17 kwietnia na platformie ThinkFilm, dzięki czemu Script Fiesta ponownie będzie mogła dotrzeć do scenarzystów rozsianych po wszystkich zakątkach Polski.
a

Ostatnia aktualizacja:  25.12.2021
Zobacz również
„Miłość jest blisko” - polska komedia na Walentynki
Świąteczne propozycje od portalu Ninateka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll