PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Co zrobić, żeby filmowy bohater przewracał oczami w charakterystyczny sposób? Z czego ma być futro ryjówki, żeby wyglądało naturalnie? Jak sprawić, by praca nad animacją lalki, była nie tylko efektowna, ale i efektywna? O konkretne rozwiązania realizacyjne twórcy filmów animowanych mogą zapytać tak uznanych praktyków jak Tim Allen czy Magdalena Bieszczak w ramach ASK: Animation Support Kit. Ten debiutujący program profesjonalizacyjny opracowany został przez MOMAKIN. Właśnie ruszył nabór na mistrzowskie konsultacje oraz na warsztaty z tworzenia animatiku.

Projekt ASK, realizowany w całości online, to zarówno program doradczy, jak i możliwość zdobycia nowych umiejętności. Na jego pierwszą odsłonę składają się konsultacje z ekspertami z zakresu projektowania i budowy lalek oraz animacji lalkowej, a także 3-tygodniowego, specjalistycznego warsztatu dla zainteresowanych tworzeniem animatiku, czyli nieodłącznego elementu w procesie produkcji filmu. W wyniku wspólnej pracy powstanie animatik do 10-minutowego filmu Martina Bella, brytyjskiego animatora, doświadczonego supervisora wizualizacji, który pracował przy takich tytułach, jak "Jurassic World: Upadłe królestwo", "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw", "Kopciuszek", "Aladyn" czy najnowszej części przygód słynnego agenta 007 "Nie czas umierać".– Projekty z zakresu profesjonalizacji branży animacji to ważny profil naszej działalności – mówi Paulina Zacharek z MOMAKIN, który jest organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum, jedynego na świecie wydarzenia skierowanego do przedstawicieli branży filmowej, skoncentrowanych na animacji poklatkowej. To właśnie z doświadczeń sekcji szkoleniowej, realizowanej w trakcie forum, wyrósł pomysł na to, aby przygotować stałą ofertę. – Nad stworzeniem praktycznej propozycji, dostarczającej konkretne rozwiązania realizacyjne, pracowałyśmy już od dawna. Ostatni czas tylko przyspieszył nasze działania i przesądził o formie online – dodaje Zacharek.


Do współpracy w ASK zostali zaproszeni doświadczeni eksperci – twórcy animacji i artyści specjalizujący się w realizacji filmów w stop motion, m.in. Tim Allen, brytyjski animator, członek ekip realizujących takie animowane filmowe hity, jak "Gnijąca Panna Młoda" czy "Fantastyczny Pan Lis"; Magda Bieszczak, zatrudniona obecnie w amerykańskim studiu Laika, współtwórczyni sukcesów Tima Burtona czy Wesa Andersona, a także Sylwia Nowak, Piotr Knabe i Marcin Zalewski – artyści mający w swoim portfolio wiele produkcji lalkowych, w tym „Wyspę psów” czy nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka” w reżyserii Suzie Templeton.


– Każdy z nas w pracy napotyka różne wyzwania, próbując zrealizować własną wizję. Czasami nie potrafimy ruszyć z miejsca przez jakiś drobiazg – mówi Tim Allen, jeden z ekspertów programu i dodaje: – Rozmowa z bardziej doświadczonym twórcą to szybsze znalezienie technicznych rozwiązań i uczenie się od tych, którzy poznali już sposoby na pokonanie przeszkód realizacyjnych.


Podczas godzinnej konsultacji w ramach ASK można profesjonalnie omówić wybrane zagadnienie dotyczące konkretnego projektu animowanego – planowanego lub realizowanego (na dowolnym etapie powstawania). Warsztat z animatiku można odbyć niezależnie od wybranych konsultacji. Do udziału w nim niezbędna jest umiejętność poruszania się w środowisku oprogramowania Adobe CC (Photoshop, Premiere i After Effects).


Na chętnych do nauki pod okiem Martina Bella czeka 10 miejsc. – Udało nam się zaangażować do współpracy świetnych specjalistów. Jeśli projekt spotka się z pozytywnym przyjęciem, będziemy przygotowywać jego kolejne edycje – podkreśla Paulina Zacharek.


Patronem medialnym ASK: Animation Support Kit jest Skwigly Animation Magazine. Właśnie ruszył nabór chętnych – zgłoszenia przyjmowane są do 8.07.2020. Realizacja konsultacji i warsztatu odbędzie się w okresie od 20.07 do 10.08. Koszt udziału w projekcie to 195 euro za godzinną konsultację (obowiązują zniżki przy wykupieniu większej liczby godzin) oraz 295 euro za warsztat.


Szczegóły, regulamin udziału w projekcie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod linkiem: http://momakin.pl/nasze-projekty/ask-animation-support-kit

MR
MOMAKIN
Ostatnia aktualizacja:  26.06.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Andrzej Bohdanowicz – dźwiękowy „Baron”
AMA Film Academy organizuje spotkania promujące kierunki studiów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll