PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Twój Vincent” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana faworytem do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany – takie głosy pojawiają się w ważnych mediach światowych. Film jest już po premierze w Stanach Zjednoczonych i został tam przyjęty niezwykle entuzjastycznie. „Twój Vincent” zaprezentowany zostanie podczas Kinokozetki w piątek, 6 października 2017, o godz. 19.00, w warszawskim kinie Kultura.

„The Hollywood Reporter” opublikował pierwsze przewidywania dotyczące nadchodzących Oscarów. "Twój Vincent" jest wymieniony jako faworyt w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany, zostawiając w tyle filmy z serii „Lego”, czy „Dzieciak rządzi”. Twórcy polsko-brytyjskiej koprodukcji mają już na koncie Nagrody Akademii – Hugh Welchman w 2008 roku otrzymał statuetkę za animowanego „Piotrusia i wilka”.

 

Od czasu międzynarodowej premiery „Twojego Vincenta” na prestiżowym festiwalu w Annecy filmowa historia o tajemniczej śmierci van Gogha gościła na łamach najważniejszych światowych mediów. Recenzenci takich tytułów, jak „Deadline”, „Variety”, „The New York Times”, „The Telegraph”, „Times Journal International” piszą o oszałamiającym efekcie „Twojego Vincenta”. Film podbija również serca widzów: po premierze w Nowym Jorku oceny użytkowników portalu Rotten Tomatoes utrzymują się na poziomie 94% – to najwyższa ocena wśród wszystkich filmów będących obecnie na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych!


 


"Twój Vincent" zachwyca widzów nie tylko warstwą wizualną, ale i muzyką wybitnego kompozytora Clinta Mansella, znanego również ze współpracy z Darrenem Aronofskym, m.in. przy takich filmach, jak „Requiem dla snu”, „Czarny łabędź”, czy „Źródło”. Dorota Kobiela opowiadała dziennikarzom w Gdyni, że kilka lat temu, gdy zaczynała pisać scenariusz, włączała płyty Mansella i ta muzyka pomagała jej w pracy. Gdy przyszło do wyboru kompozytora muzyki do „Twojego Vincenta” nie wyobrażała sobie, że może to być ktoś inny. Jednak Mansell był zajęty i czterokrotnie odmówił. Producent prosił Kobielę o wskazanie innego kompozytora, jednak ona ciagle mówiła: Clint Mansell. W końcu kompozytor zgodził się na półgodzinne spotkanie z upartymi twórcami. Wsiedli w samolot i przekonali Mansella do projektu. „To było niezwykłe. Clint tak się zaangażował, że nim napisał muzykę do filmu, przeczytał biografię van Gogha i jego listy do brata”.


„Twój Vincent” to wzruszający kryminał, który przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie.


 

 

 


„Twój Vincent” wejdzie na ekrany polskich kin 6 października. Film zaprezentowany zostanie podczas Kinokozetki w piątek, 6 października 2017, o godz. 19.00, w warszawskim kinie Kultura.

MR
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  28.09.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Zbliża się Festiwal Natura- Kultura-Media im. Ryszarda Kapuścińskiego
Marek Koterski otrzyma Złotego Anioła na Tofifest
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll