PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  16.04.2020
Ogłoszono już program prestiżowego kanadyjskiego festiwalu Hot Docs. Wśród wybranych filmów znalazły się aż cztery polskie dokumenty.
Zainicjowany w 1993 roku Hot Docs Canadian International Documentary Festival jest największym festiwalem filmów dokumentalnych na kontynencie amerykańskim. Do tej pory odbywał się na wiosnę, a pokazom filmowym towarzyszą międzynarodowe targi filmowe i konferencje branżowe. W tym roku festiwal zostanie przeniesiony, organizatorzy będą informować o zmianach.

W sekcji The Changing Face of Europe widzowie festiwalu będą mieli okazję zobaczyć „Lekcję miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Kasi Matei. To opowieść o Joli, kobiecie, która po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok – ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Tam wreszcie żyje tak, jak zawsze marzyła: tańczy, śpiewa, pisze wiersze i piosenki. Jej teksty opowiadają o miłości, której nigdy nie zaznała. W oczach Joli świat jest romantyczny, kolorowy, dramatyczny. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka - starszego od niej mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci.

Swój najnowszy film zaprezentuje Eliza Kubarska. Dokument „Ściana cieni”  znalazł się w sekcji International Spectrum. Film  nie tylko będzie zgłębiał fenomen wypraw wysokogórskich, ale także opowiadał o relacjach międzyludzkich z potężną naturą w tle.

Oszczędny, niemal intymny portret sąsiedzkiej społeczności i pewnej pary właścicieli warszawskiej kamienicy, odzyskanej w ramach reprywatyzacji nieruchomości, odziedziczonej po przodkach żydowskiego pochodzenia. Głównymi bohaterami filmu „Złota” są trzydziestopięcioletni Krzysztof i jego żona Ida, a reżyserem dokumentu jest Tomasz Knittel. Produkcja zostanie zaprezentowana w ramach sekcji Revisionaries.

Z kolei o tytuł najlepszego filmu krótkometrażowego ubiega się "Gruba Kaśka" (prod. Studio Munka-SFP) Julii Pełki. Tytułowa Gruba Kaśka to pompa wodna, w której umieszczonych jest 8 superczułych małży podłączonych do komputerów. To od nich zależy życie milionów ludzi żyjących w mieście. Jedyny w Polsce naukowiec - malakolog pilnuje, by wybierane do systemu osobniki działały w sposób prawidłowy i w razie skażenia wody wygenerowały alarm.

Pełen program znajduje się na stronie festiwalu.
AK
Polish Docs
Ostatnia aktualizacja:  16.04.2020
Zobacz również
fot. OM Studio Film Production/ Striktfilm
"Legiony" z japońskim plakatem
Bartosz Kruhlik ambasadorem serwisu Aktorzy Polscy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll