PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Zapraszamy na pokazy kolejnych jedenastu filmów powstałych w ramach programu "Pierwszy Dokument".
W  2020 roku portal dokumentu www.dafilms.pl przygotował przegląd pierwszych dziesięciu filmów ze Studia Munka SFP. "Krótkie metraże, zrealizowane przez młodych twórców, przyciągnęły uwagę nie tylko polskiej, ale także zagranicznej widowni portalu DAFilms i nadal dostępne są w naszym katalogu"- pisze portal. Zapraszamy na pokazy kolejnych jedenastu filmów powstałych w ramach programu "Pierwszy Dokument". Wśród nich są tytuły, o które widzowie pytają najczęściej.

Koniec sezonu, Reżyseria Stanisław Cuske, 2019
Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym, co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

Euforia, reżyseria Natalia Pietsch, 2017
Doświadczona hodowczyni wprowadza młodą dziewczynę w świat wystaw psów rasowych. Kobiety próbują się zaprzyjaźnić, pomimo panującej w tym środowisku bezwzględnej rywalizacji.

Amerykański sen, reżyseria Marek Skrzecz, 2017
Głuchołazy - niewielkie miasto, które w latach dziewięćdziesiątych tętniło życiem, obecnie wymiera. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu. Czy jego amerykański sen się spełni?

19 91, reżyseria Emilia Śniegoska, 2019

19¦91 to cicha i skromna w środkach opowieść o spotkaniu 19-letniej Jette z Niemiec z 91-letnią Polką - panią Zosią. W ramach rocznego wolontariatu jaki Jette realizuje w Warszawie regularnie odwiedza panią Zosię, która swoje nastoletnie lata spędziła w obozie koncentracyjnym w Auschwitz oraz obozie pracy w Ravebsbrück.

Przeszły lata, idą zimy, reżyseria Karol Pałka, 2017

Film o dwóch braciach. Pierwszy z nich - Kaziu - służył dwa razy wojsku. Drugi - Maniek -uczył się w szkole cyrkowej. Obaj są kawalerami, którzy żyją ze sobą pod jednym dachem od ok. 40 lat. Nieustannie się ze sobą kłócą, ale tak naprawdę nie mogliby bez siebie żyć.

212. metrów ciszy, reżyseria Rafał Leszczyński, 2017

Obserwacja młodego chłopaka - sportowca, który przekracza bariery bezpiecznej egzystencji w swoich poszukiwaniach. Czy pokonanie bariery śmierci jest niezbędnym czynnikiem pozwalającym na zbudowanie tożsamości? Czy bycie mistrzem świata, czy przedziwne stany umysłu - co motywuje bohatera?

Ostatni sezon, reżyseria Sławomir Witek, 2016
Od zmierzchu do świtu. Połów bałtyckich rybaków - ojca i syna. Czas wypełniony codzienną mozolną i niewdzięczną pracą. Jak długo można jeszcze walczyć o podtrzymanie rodzinnej tradycji i wierzyć, że to nie jest ostatni sezon na morzu?

Punkt wyjścia, reżyseria Michał Szcześniak, 2014
Aneta zbuntowała się w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.

Harda, reżyseria Marcin Polar, 2019

Harda niesie za sobą wiele znaczeń: niepokorna, złośliwa, odporna, nieugięta, mocna, wytrzymała, chłodna, twarda. Nie bez powodu bohater filmu nazwał tak swoje odkrycie - miejsce, któremu stawia czoła i którego wszystkie te cechy może odczuć namacalnie i dosłownie na własnej skórze. Pobudza ono jego wyobraźnię i popycha go naprzód w nieokrzesany i obsesyjny sposób. Kamera wraz z nim, krok po kroku, uczestniczy w eksploracji nieznanych dotąd człowiekowi przestrzeni, które coraz bardziej stawiają opór delikatnej ludzkiej materii.Bohaterem filmu jest Jarosław Surmacz, jeden z odkrywców Jaskini Harda w Tatrach.

Gruba Kaśka, reżyseria Julia Pełka, 2019

  Gruba Kaśka to pompa wodna, w której umieszczonych jest 8 superczułych małży podłączonych do komputerów. To od nich zależy życie milionów ludzi żyjących w mieście. Jedyny w Polsce naukowiec - malakolog pilnuje, by wybierane do systemu osobniki działały w sposób prawidłowy i w razie skażenia wody wygenerowały alarm.


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  5.04.2021
Zobacz również
Nie żyje Zygmunt Malanowicz
"Spacer z Aniołami" Tomasza Wysokińskiego premierowo na 61. KFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll