PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Tegoroczną edycję Doc Hot Selection w środę 22 września 2021 w warszawskim kinie Kultura zainauguruje pokaz „Ściany cieni” Elizy Kubarskiej. Przez najbliższe miesiące widzowie będą mieli okazję obejrzeć także m.in. „Spacer z aniołami” Tomasza Wysokińskiego i „Lekcję miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.
Pokaz „Ściany cieni” zainauguruje tegoroczną odsłonę Doc Hot Selection, w ramach której widzowie przez cztery najbliższe miesiące bezpłatnie będą mogli na dużym ekranie obejrzeć najważniejsze dokumenty ostatnich lat.

Bohaterami filmu „Ściana cieni” w reżyserii Elizy Kubarskieh jest rodzina Szerpów, nepalskich tragarzy, którzy łamią tabu biorąc udział w himalajskiej wyprawie na Kumbhakarnę, świętą górę Szerpów. Tylko w ten sposób mogę zarobić pieniądze na szkołę dla syna i uchronić go przed niebezpieczną pracą w górach. W wyprawie na jedną z najtrudniejszych gór świata, sięgającą niemal 8 000 metrów, biorą udział wybitni alpiniści. Święta góra konfrontuje Szerpów i wspinaczy w ten sam, bezlitosny sposób. „Ściana cieni” miała swoją premierę w Konkursie Głównym na Hot Docs Film Festival 2020 w Toronto i była pokazywana na takich festiwalach jak m.in. Millennium Docs Against Gravity Film Festival, The 24th Ji.hlava IDFF, Vancouver International Mountain Film Festival i Trento Mountain Film Festival.Pokaz filmu odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23) w środę 22 września 2021 o godz. 19.00. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, wydawane w kasie kina w dniu projekcji od godz. 11:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu Elizą Kubarską.

Głównym organizatorem jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Filmy będą prezentowane w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura. Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach Doc Lab Poland, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych.

Program Doc Hot Selection został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami są kino Kultura i kancelaria prawna MKZ Partnerzy.
LK
Doc Lab Poland
Ostatnia aktualizacja:  15.09.2021
Zobacz również
Agata Kulesza w Alei Gwiazd
Film Spring Open - Hackathon dla Wawelu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll