PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  27.12.2019
Już po raz szósty Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym ogłaszają nabór na DOC LAB POLAND - największy w Polsce program dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych.
Aplikacje przyjmowane są na dwa od-rębne komponenty: DOC LAB START dla projektów w developmencie lub DOC LAB GO! dla filmów w montażu. Można je składać od 6 grudnia 2019 roku do 15 stycznia 2020 roku.

W 5. edycji warsztatów DOC LAB POLAND uczestniczyło 25 polskich projektów. Najlepsze otrzymały nagrody i wyróżnienia o łącznej wartości ponad 90 000 zł. Kilka z nich dzięki pro-gramowi i jego partnerom odwiedziło w ramach wizyt studyjnych zagraniczne festiwale - Sheffield Doc/Fest w Wielkiej Brytanii, DOK Leipzig oraz IDFA w Amsterdamie. Po pitchingach DOC LAB POLAND na Krakowskim Festiwalu Filmowym odbyło się ok. 300 indywidualnych spotkań z potencjalnymi partnerami: koproducentami, przedstawicielami telewizji, funduszy filmowych, dystrybutorami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwalowymi.


Uczestnicy i organizatorzy DOC LAB POLAND, fot. Maciej Sawicki KF

- Dotychczasowe pięć edycji DOC LAB POLAND pokazało, że polscy dokumentaliści, zwłaszcza ci na początku swojej filmowej kariery, potrzebują programu takiego, jak nasz. Byłem w tym roku na festiwalu IDFA, na trzech premierach świetnych filmów, które uczestniczyły w DOC LAB POLAND i bardzo się cieszyłem, że mogliśmy im pomóc, że mogliśmy dołożyć małą cegieł-kę do ich sukcesu. To naprawdę sprawiło mi niebywałą satysfakcję - mówi Adam Ślesicki, pomysłodawca i dyrektor DOC LAB POLAND.

- Stawiamy na dokument autorski, kreacyjny z potencjałem międzynarodowym. Chcemy po-móc takim projektom zaistnieć poza Polską, nie tylko w zagranicznej dystrybucji, czy na festiwalach, ale także na wcześniejszym, produkcyjnym etapie. Wierzę, a dotychczasowe edycje to potwierdzają, że dzięki naszym pitchingom łatwiej jest np. znaleźć zagranicznego koproducenta, pozyskać dodatkowe finansowanie - dodaje.

Program DOC LAB POLAND dzieli się na dwa komponenty:
 
DOC LAB START – dla projektów filmowych w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć; udział biorą: reżyser i producent. Projekty pełno- lub średniometrażowe, nie krótsze niż 50 min. Rozwój projektu: konsultacje merytoryczne (ewolucja tematu i dramaturgii, wybór bohaterów i sposobu narracji) oraz producenckie (np. budżet i plan finansowania), opracowanie koncepcji prezentacji projektu, poszukiwanie partnerów do produkcji i finansowania. Trzy intensywne sesje: początek kwietnia, przełom maja i czerwca (w ramach KFF Industry) oraz połowa października. Udział w pitchingu DOCS TO START! na jubileuszowym 60. Krakow-skim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z producentami, funduszami filmowymi, przedstawicielami TVP, HBO i zagranicznych marketów koprodukcyjnych (Amsterdam, Lipsk, Jihlava, Sheffield i inne), ekspertami (EDN, Tribeca).
 
DOC LAB GO! – dla filmów w fazie montażu; udział biorą: reżyser i producent, a w pierwszej i ostatniej sesji ewentualnie także montażysta. Projekty pełno- lub średniometrażowe. Konsultacje wersji montażowych z wybitnymi montażystami i reżyserami. Opracowanie strategii komunikacji, promocji i dystrybucji filmu, przygotowanie pakietów promocyjnych, konsultacje z dystrybutorami i agentami sprzedaży. Opracowanie strategii festiwalowych.

Trzy intensywne sesje: pierwsza połowa kwietnia, przełom maja i czerwca (w ramach KFF Indu-stry) oraz połowa października. Udział w pitchingu DOCS TO GO! na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z selekcjonerami najważniejszych światowych festiwali (IDFA, DOK Leipzig, Hot Docs, Berlinale, Visions du reel), dystrybutorami, agentami sprzedaży (Autlook Film Sales, Deckert Distribution, Wide House, First Hand Films, Doc Alliance Films), redaktorami zamawiającymi – poszukiwanie partnerów dystrybucyjnych. DOCS TO GO! jest organizowany od 2012 roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Krakowską Fundację Filmową, od 2015 we współpracy z DOC LAB POLAND.
Opłaty za udział w całym programie wynoszą 1200 zł + VAT za projekt (uczestnictwo do dwóch osób, płatne po zaakceptowaniu projektu). Opłata za aplikowanie na program wynosi 50 zł. Regulamin, szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na www.doclab.pl Zgłoszenia przyjmujemy jedynie za pośrednictwem formularza on-line - od 6 grudnia 2019 r. do 15 stycznia 2020, do godz. 23:59.

Najciekawsze projekty i najlepsze prezentacje otrzymają nagrody. W edycji 2019 pula nagród finansowych i rzeczowych wyniosła 90 000 zł.
 
Nagrody Doc Lab Poland, fot. Kamila Szatan KFF

Do tej pory przez program przeszło ponad 120 projektów – blisko 45 z nich już zostało ukończonych, wiele zdobywa nagrody na całym świecie. Nagrodzony na festiwalu w Wenecji, Mińsku, Krakowie i warszawskim Docs Against Gravity, „Książę i Dybuk”, Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego otrzymał w tym roku Orła. Wielokrotnie nagradzanym filmem była „Miłość Bezwarunkowa” Rafała Łysaka - lista nagród na stronie FilmPolski.pl liczy 13 pozycji, wśród nich Złoty Lajkonik z Krakowskiego Festiwalu Filmowego (2018 r.), nagroda z „Mołodist” w Kijowie i Off Cinema w Poznaniu. „In Tocuh” Pawła Ziemilskiego był nagradzany m.in. na festiwalu IDFA w Amsterdamie, islandzkim Patreksfjördur oraz w Salonikach i Łodzi. Film będzie można obejrzeć w piątek 6 grudnia o godz. 19.00 w warszawskim w Centrum Kultury Łowicka (wstęp wolny) w cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION.

  Program DOC LAB POLAND jest organizowany we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym, DOK Leipzig, najważniejszym niemieckim festiwalem filmów dokumentalnych, czeskim Institute of Documentary Film oraz Warszawskim Festiwalem Filmowym. 

Więcej na: www.doclab.pl


WRÓB
Fundacja im. W. Ślesickiego
Ostatnia aktualizacja:  27.12.2019
Zobacz również
Nowy Helios w Legionowie
Trwa nabór na Co-Pro Pitching Session podczas Series Mania Forum 2020
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll