PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
30 maja rozpoczęła się druga sesja 8. edycji DOC LAB POLAND. Jak co roku poprzedza ona prezentację projektów dokumentalnych na pitchingach DOC LAB POLAND w ramach KFF Industry podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Pierwsza sesja DOC LAB POLAND 2022 odbyła się na przełomie marca i kwietnia i była poświęcona rozwojowi projektów, pracy nad trailerami, materiałami prezentacyjnymi oraz strategiom produkcyjnym i festiwalowym.

Druga sesja programu jest skoncentrowana na przygotowaniu uczestników do prezentacji i promocji projektów na rynku międzynarodowym oraz do nawiązywania kontaktów. Eksperci wesprą filmowców w przygotowaniu się do pitchingu po angielsku, do rozmów i negocjacji z potencjalnymi partnerami oraz wydobywania uniwersalnych walorów i międzynarodowych kontekstów przy promocji ich projektów. Wśród tutorów majowej sesji programu są światowi eksperci: Rada Šešić, selekcjonerka festiwali IDFA Amsterdam oraz Sarajevo FF, Adriek van Nieuwenhuijzen, szefowa IDFA Forum, Martijn J. te Pas - doradca programowy Sheffield DocFest i konsultant projektów dokumentalnych z euROPE; a także Tracie Holder, producentka i konsultantka filmów dokumentalnych współpracująca m.in. z Women Make Movies, Active Voice, European Documentary Network.

1 i 2 czerwca 2022 roku odbędą się pitchingi projektów rozwijanych na tegorocznej edycji programu. Uczestnicy Doc Lab Start, którzy pracują nad filmami będącymi w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć, zaprezentują je przed potencjalnymi koproducentami oraz reprezentantami instytucji, funduszy filmowych i nadawców telewizyjnych. Z kolei reżyserzy i producenci z Doc Lab Go, mający filmy na etapie montażu, opowiedzą o swoich projektach zaproszonym agentom sprzedaży, selekcjonerom festiwali i platform VOD oraz dystrybutorom. Wśród gości tegorocznej edycji znajdą się przedstawiciele m.in. HBO MAX, Cat’n’docs, DOK.Incubator, CPH:DOX, IDFA, EX Oriente, Hot Docs, Al Jazeera Documentary Channel, DOK. Leipzig, Taskovski Films, EuroDoc. Wydarzenie jest częścią KFF Industry podczas 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

W dniach 1-6 czerwca odbędzie się także CEDOC Market – market koprodukcyjny DOC LAB POLAND, w którym weźmie udział blisko 30 kolejnych producentów z Polski i zagranicy, którzy poszukują partnerów koprodukcyjnych do swoich projektów. Co roku na Markecie odbywa się blisko 400 spotkań.

Najlepsze projekty prezentowane na pitchingach mają szansę na nagrody ufundowane przez partnerów programu. W tym roku są to: HBO MAX Award – 10 tys. złotych w gotówce, bony na usługi postprodukcji obrazu od Smakjam (o wartości 25 tys. złotych), Orki (o wartości 20 tys. złotych) oraz FixaFilm (o wartości 15 tys. złotych), bon na wypożyczenie sprzętu filmowego o wartości 10 tys. złotych od MX35, bon na usługi postprodukcji dźwięku o wartości 10 tys. złotych od Cafe Ole, zaproszenie do udziału w Co-Pro Meetings na DOKLeipzig, zaproszenie do udział w East Doc Platform od Institute of Documentary Film oraz wsparcie promocyjne wybranego projektu przez Polish Docs.

DOC LAB POLAND jest największym w Polsce programem konsultacyjnym, w którym eksperci i uczestnicy są równorzędnymi partnerami, prowadzą dyskusje i wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla filmów. Warsztaty obejmują konsultacje reżyserskie i montażowe, pracę nad trailerami i materiałami promocyjnymi, trening prezentacji projektów, konsultacje z agentami sprzedaży, rozwijanie budżetów i planów finansowania. Twórcami i dyrektorami DOC LAB POLAND są Adam Ślesicki Katarzyna Ślesicka. Warsztaty koordynuje Monika Zarzycka, a CEDOC Market – Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska. Program realizowany jest od 2015 roku.

Więcej informacji na stronie: http://doclab.pl


LK
Doc Lab Poland
Ostatnia aktualizacja:  30.05.2022
Zobacz również
Młodzi i Film 2022: program Klubu Festiwalowego w Koszalinie
Edyta Wróblewska – z dokumentu do fabuły
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll