PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
We wtorek 22 listopada w prowadzonym przez SFP kinie Kultura odbędzie się pokaz „Boylesque” Bogny Kowalczyk. Film zostanie zaprezentowany w ramach tegorocznej edycji DOC HOT SELECTION – wydarzenia prezentującego co roku najciekawsze polskie dokumenty ostatnich lat.
Pokaz filmu odbędzie się w zarządzanym przez SFP kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), we wtorek, 22 listopada 2022 o godz. 19:30. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki wydawane w kasie kina w dniu projekcji. Liczba miejsc jest ograniczona. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

Lulla la Polaca (rocznik 1938), bohaterka „Boylesque" w reżyserii Bogny Kowalczyk, to najstarsza polska drag queen. Za tą sceniczną personą kryje się Andrzej - mężczyzna, który od zawsze, na przekór panującym w kraju klimatom, walczy o prawo do indywidualnej ekspresji. W filmie poznajemy jego bardziej prywatne wcielenie: jako wrażliwca i marzyciela. Jest kimś, kto umie czerpać z życia i nieźle odnajduje się w świecie portali randkowych, a zarazem człowiekiem zanurzonym w przeszłości, powoli przygotowującym się do śmierci. Robi to jednak z dużą dozą fantazji i autoironii, traktując swój występ przed kamerą niczym kolejny brawurowy performens.

„Boylesque” był pokazywany na licznych festiwalach, gdzie zdobył wiele nagród. Międzynarodowa premiera filmu odbyła się na kanadyjskim festiwalu Hot Doc, gdzie produkcja otrzymała Emerging International Filmmaker Award. Dokument wyróżniono również m.in. Srebrnym Lajkonikiem dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Nagrodą Publiczności na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Wyróżnienie w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” -Wyróżnienie w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych.

”Boylesque” będzie przedostatnim filmem cyklu pokazów DOC HOT SELECTION w ramach której przez cztery miesiące widzowie mogą oglądać na dużym ekranie najważniejsze dokumenty ostatnich lat. Kolejna projekcja także będzie zorganizowana w warszawskim kinie Kultura. Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach DOC LAB POLAND, największego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji poprzez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy.

6 grudnia zostanie pokazany film „Ziemia” Zuzanny Solakiewicz, który będzie ostatnim pokazem cyklu. Seans odbędzie się o godz. 19:30 w kinie Kultura.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego oraz wsparcie młodych, debiutujących filmowców.
LK
Doc Lab Poland
Ostatnia aktualizacja:  16.11.2022
Zobacz również
Nominowani do Nagrody im. Bolesława Michałka
Przegląd Janusza „Kuby” Morgensterna. Daniel Olbrychski o uniwersalności "Jowity"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll