PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Ondyna” nominowanego do Oscara Tomasza Śliwińskiego, reżysera „Naszej klątwy”, prezentowana jest na 35. Warszawskim Festiwalu Filmowym w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Film powstał w Studiu Munka SFP w ramach programu „30 Minut”. W roli głównej wystąpił znany już z „Bożego Ciała” Jana Komasy charyzmatyczny młody aktor Bartosz Bielenia.

Obok Bieleni w filmie zobaczymy m.in. Magdalenę Koleśnik i Judytę Paradzińską. Scenariusz filmu napisali wspólnie Tomasz Śliwiński i Magda Hueckel, autorem zdjęć jest Bartosz Świniarski. Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Harine Films.  Bohater filmu - Cezary, który nadal mieszka z matką, zakochuje się w Emilii, wokalistce rockowej. Cezary skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.


Bartosz Bielenia w filmie "Ondyna", fot. Studio Munka-SFP


Pokazy filmu odbędą się w czwartek 17 października 2019 roku oraz w sobotę o 19 października. Aktor spotka się z widzami festiwalu. Harmonogram i szczegóły projekcji krótkich metrażu są dostępne na stronie www.wff.pl (https://wff.pl/pl/festival-2019/q-a-with-filmmakers-35).


Tomasz Śliwiński jest scenarzystą i reżyserem. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Filmowej i Szkoły Reżyserii Filmowej Wajdy w Warszawie. Jego poprzedni film krótkometrażowy „Nasza klątwa” (2013) był nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych oraz nominowany do Oscara w 2015 roku w dziedzinie krótkometrażowych filmów dokumentalnych.


W sekcji tej bierze udział także oryginalny dokument Julii Pełki „Gruba Kaśka”.  Reżyserka przygląda się warszawskiej Grubej Kaśce, w której wodę filtruje osiem małży. Życie milionów ludzi w mieście zależy od nich. Julia Pełka, reżyserka i operatorka, ukończyła studia magisterskie ze sztuki operatorskiej PWSFTviT. Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najbardziej utalentowanych młodych artystów „Młodej Polski”. W nagrodę za swoje osiągnięcia w dziedzinie filmu dokumentalnego otrzymała stypendium artystyczne m.st. Warszawy. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.


Pokazy filmu w zestawie krótkich metraży zaplanowane są na czwartek, 17 października i na sobotę 19 października. Warszawski Festiwal Filmowy trwa w dniach 12-30 października 2019 roku.

MR
SFP
Ostatnia aktualizacja:  15.10.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
ANIMARKT Stop Motion Forum 2019: zwycięzcy konkursu ANIMARKT Pitching
Ostatnie pożegnanie Janusza Kondratiuka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll