PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Od 14 kwietnia na platformie Netflix będzie dostępny debiut reżyserski Jakuba Piątka z Bartoszem Bielenią w roli głównej. W obsadzie "Prime Time" znajdują się również m.in. Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Cezary Kosiński. Światowa premiera filmu odbyła się na Sundance Film Festival w konkursie filmów fabularnych World Cinema Dramatic.
Akcja filmu "Prime Time" rozgrywa się w sylwestra 1999 roku. Uzbrojony Sebastian (Bartosz Bielenia) dostaje się do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników: prezenterkę (Magdalena Popławska) i ochroniarza (Andrzej Kłak). Ich życie pozostanie w rękach chłopaka, dopóki stacja nie spełni jego żądania i nie pozwoli mu wejść na wizję podczas największej oglądalności.

"Prime Time" to fantazja o buncie i rebelii. Tuż przed eksplozją Internetu i narodzinami YouTube, wielokrotnie dochodziło do prób wtargnięcia na anteny telewizyjne na całym świecie. Choć "Prime Time" nie jest rekonstrukcją żadnego z nich, odnaleźliśmy w tych wydarzeniach dramaturgiczny silnik do opowiedzenia naszej historii oraz szansę na stworzenie nietuzinkowego bohatera – mówi Jakub Piątek, reżyser filmu.

"Prime Time", fot. Tomasz Kaczor / Watchout Studio

"Prime Time" to debiut reżyserski Jakuba Piątka, który na swoim koncie ma nagradzane filmy dokumentalne i krótkometrażowe („Users”, „Matka”). Scenariusz filmu został przygotowany przez Jakuba Piątka i Łukasza Czapskiego oraz zdobył wyróżnienie w konkursie Script Pro 2019. Producentem "Prime Time" jest Jakub Razowski, a producentem nadzorującym Krzysztof Terej („Bogowie”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Ukryta gra”). Autorem zdjęć jest Michał Łuka. Za montaż odpowiada Jarosław Kamiński i Urszula Klimek-Piątek, za dźwięk Michał Fojcik i Bartłomiej Bogacki, a za charakteryzację Janusz Kaleja. Scenografię stworzyła Katarzyna Jędrzejczyk, kostiumy - Hanka Podraza. Autorem muzyki jest Teoniki Rożynek. Producentem filmu jest Watchout Studio, koproducentem TVN i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

JB
Next Film/Netflix/materiały prasowe
Ostatnia aktualizacja:  14.04.2021
Zobacz również
fot. Tomasz Kaczor / Watchout Studio
Kina zamknięte do 25 kwietnia
„Zabij to i wyjedź z tego miasta” oraz „Nędznicy” ze „Złotymi Taśmami” SFP
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll