PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  9.04.2021
Nie żyje Paweł Czajor, znakomity reżyser obsady.
Paweł Czajor urodził się 3 czerwca 1982 roku. W 2006 roku ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie (filię we Wrocławiu).

Po studiach zagrał wiele ról epizodycznych i drugoplanowych w filmach i serialach, a od 2008 roku zajmował się reżyserią obsady. Wraz z Konradem Bugajem prowadzili firmę zajmującą się castingiem, współpracującą z najlepszymi polskimi reżyserami i producentami. Twórcę pożegnali producenci, aktorzy i współpracownicy. Pracował przy tak znanych filmach, jak m.in. "Sala samobójców. Hejter", "Boże Ciało", "Egzamin", "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", "Wszystko dla mojej matki", "Ślepnąc od świateł", "11 minut", "Bogowie".


Paweł Czajor, fot. FB Konrada Bugaja

„W ostatnich lat cały czas współpracowaliśmy przy naszych krótkich i długich filmach. Konrad i Paweł zajmowali się reżyserią obsady w krótkim <Egzaminie> Bartosza Paducha i w naszych najnowszych długich metrażach -  w <Jakoś to będzie> Sylwestra Jakimowa i <Bratach> Marcina Filipowicza. Wspólnie przygotowywaliśmy debiut Agnieszki Elbanowskiej – pisze na swoich stronach działające w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka. - Paweł Czajor wykonywał bardzo istotną pracę, która, choć nieoczywista dla widza, ma wielkie znaczenie, zwłaszcza w przypadku debiutantów, wymagających szczególnego wsparcia i opieki ze strony najlepszych fachowców. Taki był Paweł Czajor. Będzie nam Go bardzo brakowało”.

„Mieliśmy okazję współpracować z Pawłem przy filmie <Boże Ciało>. Razem z Konradem Bugajem kreował on aktorski świat tego filmu, przyczyniając się do jego sukcesu. Nie sposób wyrazić żalu, że ponownie i zbyt szybko odchodzi ktoś utalentowany, pełen pasji, zaangażowania i mający wciąż całe życie przed sobą” – napisano na stronie Aurum Film.

Pawła Czajora pożegnała w mediach społecznościowych reżyserka Małgorzata Imielska, która wspominała pracę z nim na planie debiutu "Wszystko dla mojej matki": „Miały być znowu długie rozmowy... Nowe filmy... Paweł. Przyjaciel. Prawdziwy. Nawet nie wiem jak opisać to, co mi dał i ile mi dał, gdy pracowaliśmy nad filmem <Wszystko dla mojej matki>. Tak bardzo dużo mu zawdzięczam...”.

Paweł Czajor zmarł 8 kwietnia 2021 roku.WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  9.04.2021
Zobacz również
Nie żyje Maria Skąpska
Jak korzystać z archiwów IPN – warsztaty dla twórców
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll