PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Zakończył się 16. New York Polish Film Festival. Nagrodzono filmy „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Solid Gold” Jacka Bromskiego. Nagrody aktorskie trafiły do Zofii Domalik i Bartosza Bieleni.
Nagroda im. Krzysztofa Kieślowskiego „Ponad granicami” trafiła do twórców filmu "Supernova" w reżyserii Bartosza Kruhlika (produkcja Studio Munka-SFP). Nagrody aktorskie im. Elżbiety Czyżewskiej otrzymali Zofia Domalik za „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej oraz Bartosz Bielenia za kreację w filmie "Boże Ciało" Jana Komasy. Nagrodą publiczności wyróżniono "Solid Gold" Jacka Bromskiego. W jury znaleźli się: Stacy Keach - amerykański aktor, Ewa Zadrzyńska - Głowacka - dziennikarka, Martyna Majok - scenopisarka, autorka sztuk teatralnych (Nagroda Pulitzera), Kama Royz - kostiumografka, scenografka i Cezary Skubiszewski - kompozytor.

W programie 16. New York Polish Film Festival znalazły się również inne nowe polskie filmy: „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej, „Sweat” Magnusa von Horna czy „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego. Część pokazów miała charakter przedpremierowy.

New York Polish Film Festival to największy festiwal polskich filmów na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i jedyny doroczny przegląd polskiego kina w Nowym Jorku, który organizowany jest już od 15 lat (z pominięciem 2020 roku). Festiwal jest również jednym z najważniejszych polskich wydarzeń kulturalnych w Nowym Jorku. Festiwal zyskał popularność i uznanie zarówno wśród publiczności amerykańskiej, jak i przedstawicieli mediów. Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest od wielu lat partnerem New York Polish Film Festival.


16. New York Polish Film Festival odbył się w formule hybrydowej. W dniach 26-29 maja 2021 filmy prezentowano w kinach, a pokazy na platformie wirtualnej rozpoczęły się 29 maja i potrwają do 17 czerwca. Tradycyjne seanse filmowe, spotkania z twórcami oraz prelekcje miały miejsce w Scandinavia House.

MR
NYFF
Ostatnia aktualizacja:  8.06.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
61. Krakowski Festiwal Filmowy: Dokument na starcie. 11 nowych projektów
Zakończył się 67. OKFA. Znamy werdykt jury
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll