PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Maciej Stuhr jako prokurator oraz Marian Dziędziel, Adam Ferency i Lech Dyblik jako trzej starsi panowie napadający na bank to gwiazdy nowej, przebojowej komedii kryminalnej „Na bank się uda”. Partnerują im: Józef Pawłowski, Paulina Gałązka, Emma Giegżno i Marian Opania. Film wejdzie do kin 15 sierpnia.
- Punkt wyjściowy w tej historii jest według mnie rewelacyjny – mówi Maciej Stuhr. - Trzech trochę dziwnych, podejrzanych starszych panów znajduje się w sejfie w banku, z którego nic nie zginęło. Nie wiadomo jak i po co tam weszli. Ten film zaczyna się inaczej niż wszystkie, chociaż w historii kina napadów na bank było wiele. Tu od samego początku uwaga widza jest poruszona i wszyscy zastanawiają się, jak potoczy się ta historia. A mój bohater jako prokurator, musi te wszystkie klocki poukładać.


"Na bank się uda" to komedia kryminalna, oparta na autentycznych zdarzeniach, które były kanwą scenariusza autorstwa reżysera Szymona Jakubowskiego. - Ta historia pokazuje, że nawet na napad na bank nigdy nie jest za późno – żartuje Maciej Stuhr, odtwórca roli prokuratora. - A to, że główni bohaterowie mają razem około 200 lat, to jest jeden z większych smaczków tego filmu – dodaje.

Fabuła filmu rozpoczyna się od brawurowego napadu na banku, którego dokonują trzej starsi panowie. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Ważną rolę pełnią też piękne dziewczyny. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody: nagroda czy więzienna cela i kto kogo przechytrzy w tej zaskakującej grze?

Marian Dziędziel w filmie "Na bank się uda", fot. Natalia Szułdrzyńska.

Film reżyseruje Szymon Jakubowski, jednocześnie autor scenariusza. Zdjęcia do filmu zrealizował Patryk Jordanowicz. Za produkcję odpowiedzialni są Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes, czyli EKIPA, twórcy hitu kinowego ze stycznia tego roku - filmu "Underdog", który w kinach obejrzało już ponad 900 tysięcy widzów. Dystrybutorem jest NEXT FILM.
AK
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  16.04.2019
Zobacz również
fot. Natalia Szułdrzyńska/Next Film
9. Transatlantyk: Lądowanie na księżycu i inne zawieszone sny
Zmarł Andrzej Górz
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll