PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Festiwal IDFA ogłosił pierwsze filmy wybrane do konkursów. Znamy tytuły, które powalczą o nagrody w Konkursie Średniometrażowym, Krótkometrażowym, Studenckim i Kids&Docs. Trzy inne zostaną pokazane w sekcjach pozakonkursowych.
Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA jest największym i jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. Co roku przyciąga ponad 280 tys. widzów, w tym pond 3 tysiące gości z branży dokumentalnej, a pokazywane na IDFA filmy często stają się później festiwalowymi ulubieńcami. W tym roku IDFA odbędzie się w dniach 14-25 listopada.

W programie festiwalu zobaczymy „In Touch” Pawła Ziemilskiego (konkurs filmów średniometrażowych), „Połączeni” Aleksandry Maciejczyk (konkurs studencki) oraz „Tańczę dla ciebie” Katarzyny Lesisz (konkurs Kids&Docs). Do konkursu filmów krótkometrażowych komisja selekcyjna zaprosiła film "Miłość bezwarunkowa" Rafała Łysaka. Światowa premiera filmu odbyła się na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie film zdobył nagrodę Złotego Lajkonika.

Na tegorocznej edycji festiwalu zagoszczą też starsze polskie produkcje. W specjalnym programie „Me” zaprezentowane zostaną dokumenty nagrodzone Srebrnym Rogiem na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym – "Ojciec i syn" Pawła Łozińskiego oraz "Ojciec i syn w podróży" Marcela Łozińskiego

W tym roku gościem honorowym festiwalu będzie Helena Třeštíková, która wybrała dziesięć ważnych i inspirujących filmów dokumentalnych innych twórców. Na liście Heleny Třeštíkovej znalazła się m.in. "Pierwsza miłość" Krzysztofa Kieślowskiego.

Festiwalowi towarzyszą istniejące od 1996 roku targi filmowe Docs for Sale, które corocznie odwiedzają przedstawiciele branży dokumentalnej. Tak jak każdego roku w targowej wideotece znajdzie się kilkanaście polskich filmów dokumentalnych.

Pełną listę zakwalifikowanych obecnie filmów znaleźć można na stronie internetowej festiwalu. Kolejne tytuły poznamy w przyszłym tygodniu.
AK
Krakowski Festiwal Filmowy/Polish Docs
Ostatnia aktualizacja:  18.10.2018
Zobacz również
fot. Krakowski Festiwal Filmowy
Box Office: najlepszy III kwartał od 1990
„Fuga” nagrodzona w Hiszpanii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll