PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Mówi Jakub Pączek, reżyser "Reakcji łańcuchowej". Prezentujemy naszą relację z planu.
- Jest to film o tym, że mamusia i tatuś są w stanie namieszać w życiu człowieka tak bardzo, że doprowadzą go do stanu, że zabije człowieka tylko po to, żeby ich nie zawieść - zdradza w rozmowie z serwisem sfp.org.pl Jakub Pączek, reżyser i scenarzysta "Reakcji łańcuchowej". Zdjęcia do pełnometrażowego debiutu fabularnego, pochodzącego z Krakowa filmowca, powstają m.in. na warszawskich Powązkach oraz pod Pałacem Kultury i Nauki. Potrwają do początku października, a za ich realizację odpowiada doświadczony operator filmowy Piotr Śliskowski.

"Reakcja łańcuchowa" to oparta na faktach historia trójki trzydziestolatków, z których każdy zbliża się do podjęcia ważnych decyzji w swoim życiu zawodowym i osobistym. W dniu urodzin Marty, jednej z bohaterek, nieodwracalne wybory każdego z nich uruchamiają tragiczną reakcję łańcuchową wydarzeń, które odmienią ich świat na zawsze. Interesująca historia rozpięta między kinem obyczajowym a historią kryminalną. - Moja bohaterka urodziła się 26 kwietnia 1986 roku, czyli w dniu katastrofy w Czarnobylu. To jest symboliczny znak dla filmu i jego fabuły. Na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu - mówi Małgorzata Mikołajczak, odtwórczyni roli Marty.

- W przestrzeni publicznej, filmowej, odczuwam brak rozmowy o prawdziwych problemach młodych ludzi - wyznaje Andrzej Mastalerz, odtwórca roli ojczyma w "Reakcji łańcuchowej". W obsadzie filmu znaleźli się również: Bartosz Gelner, Janusz Chabior i Anna Radwan. - Jestem matką doskonałą, która ma wspaniałego syna, jedynego na świecie. Robię oszałamiającą karierę. Aż tu nagle w ten z pozoru lukrowany świat okrutnie wdziera się życie ze swoją reakcją łańcuchową - zdradza krakowska aktorka. - Wszystkie moje wybory w życiu podejmuję tylko po to, żeby zaimponować własnej matce - dodaje Tomasz Włosok, odtwórca roli Adama w filmie, który jest zarazem pierwszą produkcją Studia Filmowego "Kadr", od czasu kiedy jego szefem został Filip Bajon.

Marcin Zawiśliński/SF
SFP
Ostatnia aktualizacja:  14.09.2016
Zobacz również
fot. Marcin Makowski
Juliette Binoche na Film Spring Open!
"Smoleńsk" poniżej oczekiwań
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll