PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
- To będzie luźna historia Dywizjonu 303 - zapowiada autorka zdjęć do "Jacka Stronga", na co dzień pracująca w Stanach Zjednoczonych.
- To będzie film o zapomnianych bohaterach, bo mało kto wie, że w bitwie o Anglię walczyli Polacy. I wygrali, bo nasz polski heroizm nie ma końca. Oni walczyli do upadłego, bo najważniejsze były honor i godność. Film nazywa się "Krucha chwała", ponieważ ci bohaterowie nigdy nie zostali wynagrodzeni. Nawet nie zostali zaproszeni na Marsz Zwycięstwa w Anglii, na który zaproszono armie z Algierii i Etiopii. Trzeba pokazać ich światu - zapowiedziała w wywiadzie udzielonym magazynowi "VIVA" Magdalena Górka, która ma odpowiadać za zdjęcia do "Kruchej chwały". Reżyserem filmu będzie Władysław Pasikowski, zaś producentem Akson Studio, na którego czele stoi Michał Kwieciński ("Miasto 44", serial "Czas honoru"). Niewykluczone, że w jedną z ról wcieli się Bogusław Linda (zasugerował to latem na poznańskim Festiwalu Transatlantyk 2014).

Budżet filmu szacowany jest na blisko 22 mln zł. Producenci wnioskowali do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o dofinansowanie ww. projektu na kwotę 6 mln zł. Decyzja komisji w tej sprawie została jednak przesunięta "do wyjaśnienia do następnej sesji". Jeżeli ostatecznie dojdzie do realizacji "Kruchej chwały", to będzie to już druga produkcja, którą wspólnie zrealizują Magdalena Górka oraz Władysław Pasikowski. Ich poprzedni film, "Jack Strong", obejrzało w Polsce ponad milion widzów, zaś sam reżyser został za niego nagrodzony na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Magdalena Górka jest absolwentką Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (2000). W Polsce odpowiadała m.in. za część zdjęć do serialu telewizyjnego "Glina". Od ponad dekady mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Zrealizowała tam m.in. zdjęcia do mockumentu "Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem" oraz do fabuły "Paranormal Activity 3".

Marcin Zawiśliński
VIVA/ SFP
Ostatnia aktualizacja:  12.11.2014
Zobacz również
fot. Mat. prasowe
Poznański OFF Cinema już po raz osiemnasty
Jan Peszek odznaczony w Dzień Niepodległości
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll