PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
21 maja 2022 roku Zjazd Walny wybrał na Prezesa SFP Jacka Bromskiego i członków Zarządu. Zgodnie ze statutem SFP, Zarząd wybiera ze swojego grona dwóch wiceprezesów i skarbnika.
Pierwsze zebranie Zarządu Głównego SFP nowej kadencji odbyło się 2 czerwca 2022 roku. Wiceprezeskami SFP zostały Karolina Bielawska i Kinga Dębska. Skarbnikiem został Michał Kwieciński.


Zarząd Główny SFP:
Wiceprezeska Karolina Bielawska
Wiceprezeska Kinga Dębska
Skarbnik Michał Kwieciński
Janusz Gauer
Katarzyna Klimkiewicz
Grzegorz Łoszewski
Juliusz Machulski
Anna Mroczek
Aleksander Pietrzak
Michał Szcześniak
Allan Starski
Nikodem Wołk-Łaniewski

Sylwetki wiceprezesek i skarbnika


Karolina Bielawska, fot. Borys Skrzyński/SFP

Absolwentka Reżyserii Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Szkoły Wajdy w Warszawie. Reżyserka filmów dokumentalnych prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w Polsce oraz zagranicą. Ostatni film pt.: “Mów mi Marianna” zdobył dwadzieścia siedem nagród, między innymi w Krakowie, Locarno, Barcelonie, Tel Awiwie, Los Angeles i Chicago. Laureatka Nagrody Charles’a E. Guggenheim’a dla najlepszego debiutującego reżysera 2016 w Durham USA. Nominowana do Paszportów Polityki 2015 w kategorii film oraz do Nagrody Polskiej Akademii Filmowej ORŁY 2017. Obecnie realizuje serial „Na wspólnej” oraz przygotowuje swój debiut fabularny pt.: „Dzięcioł i Violetta”, który opowiada o trudnej relacji syna ze swoją matką-gwiazdą.

Od 2016 roku wiceprezeska SFP oraz członkini Rady Administracyjnej ZAPA. W latach 2017 - 2019 członkini Zarządu Federacji Reżyserów Europejskich FERA. Członkini Zarządu Koła Młodych SFP oraz członkini Koła Reżyserów SFP, Sekcji Dokumentalnej SFP, Gidii Reżyserów Dokumentalnych oraz Stowarzyszenia Kobiet Filmowców. Od 2006 roku jest zaangażowana w działalność Zarządu Koła Młodych SFP. Brała udział w organizacji paneli dyskusyjnych i spotkań środowiskowych w Serocku oraz wielu inicjatyw na rzecz środowiska filmowego. Od 2016 roku jest zaangażowana również w działania SFP – ZAPA w Polsce i Europie. Od 2018 roku uczestniczy w działaniach mających na celu przyjęcie Dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, stanowiącej między innymi o prawie do wynagrodzenia z internetu. Uczestniczyła w spotkaniach z parlamentarzystami w Polsce oraz europarlamentarzystami w Parlamencie Europejskim, przekonując ich do poparcia dyrektywy. W radzie Administracyjnej ZAPA z jej inicjatywy dokonano uaktualnienia definicji dotyczących filmu dokumentalnego.

Kinga Dębska

Kinga Dębska, fot. Jakub Kamiński/East News/SFP

Scenarzystka, reżyserka wielu filmów fabularnych i dokumentalnych, absolwentka reżyserii FAMU w Pradze oraz japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jej filmy fabularne (m. in. „MOJE CÓRKI KROWY”, „ZABAWA ZABAWA”, „ZUPA NIC”) łączą sukces artystyczny z frekwencyjnym.
Wyreżyserowała też wiele seriali telewizyjnych, spektakli teatralnych, a także jest autorką dwóch powieści. Wykłada w Gdyńskiej Szkole Filmowej, Szkole Wajdy i Akademii Teatralnej filia w Białymstoku. Jest wiceprzewodniczącą Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Michał Kwieciński

Michał Kwieciński, fot. Borys Skrzyński/SFP

  Absolwent Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie i doktor nauk chemicznych Polskiej Akademii Nauk. Jeden z najbardziej doświadczonych i kreatywnych producentów w Polsce, reżyser oraz założyciel Akson Studio. Jest reżyserem wielu filmów i seriali - takich jak „Biała sukienka”, „Statyści”, „Jutro idziemy do kina”, „Czas honoru” , „Bodo”, „Miłość jest wszystkim” czy „Filip”. W 1998 roku został uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki za reżyserię spektaklu „Krawiec” Sławomira Mrożka. Rok później otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii najlepszy producent. W latach 2005 – 2008 był wiceprzewodniczącym Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.
WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  6.06.2022
Zobacz również
"Victoria" i "Koniki na biegunach" nagrodzone na 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym
Forum Dokumentu i Animacji (cz. I). Nasze sprawy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll