PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Do 15 września 2014 roku trwa nabór do 2. edycji "Wytwórni Scenariuszy" - studium scenopisarskiego, które jest projektem Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
Studium scenariopisarskie "Wytwórnia Scenariuszy", projekt Wytwórni Filmów Dokumentalnych, rozpoczęło działalność w semestrze jesienno-zimowym 2013/14. Pierwszy rok ukończyło 18 słuchaczy. Rozpoczął się nabór na kolejną edycję. Nauka w studium jest odpłatna.

Grupa słuchaczy zostanie podzielona na trzy kilkuosobowe zespoły, mające dwóch opiekunów artystycznych (reżysera i scenarzystę), którzy będą współpracować z każdym studentem na zasadzie nadzoru nad napisaniem oryginalnego scenariusza filmu lub serialu. Zajęcia poprowadzą m.in. Feliks Falk, Jerzy Domaradzki, Sławomir Fabicki, Jacek Kondracki, Andrzej Ochalski, Marek Hendrykowski oraz Maciej Karpiński.

Uczestnicy kursu będą również analizować filmy w sali projekcyjnej w trakcie wykładów mistrzowskich zaproszonych gości i poznają tajemnice związku scenariusza z jego praktycznym funkcjonowaniem poprzez m.in. wizyty na planie zdjęciowym i w montażowni. Nauka warsztatu scenarzysty będzie trwała 1,5 roku, w cyklu comiesięcznych trzydniowych spotkań.

Efektem końcowym szkolenia będzie uzyskanie dyplomu, oraz gotowy, napisany przez słuchacza i konsultowany artystycznie przez opiekuna, scenariusz filmu fabularnego lub projekt serialu telewizyjnego, do których autorskie prawa majątkowe przez okres pięciu lat będzie posiadać WFDiF.

Zajęcia 2. edycji "Wytwórni Scenariuszy" rozpoczną się w semestrze jesienno-zimowym 2014/15 i będą się odbywać w  siedzibie WFDiF przy ul. Chełmskiej 21 w Warszawie. Liczba słuchaczy I roku jest ograniczona do około 24 osób. O przyjęciu zdecyduje komisja egzaminacyjna powołana w trybie roboczym przez dyrektora WFDiF.

Wstępne zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do dnia 15 września 2014 roku drogą elektroniczną pod adresem: ws@wfdif.pl.

Więcej informacji na stronie WFDiF: www.wfdif.com.pl.

AK
WFDiF
Ostatnia aktualizacja:  2.09.2014
Zobacz również
fot. WFDiF
Najlepsi scenarzyści na świecie w Warszawie
Instalacja o II Wojnie Światowej według Andrzeja Wajdy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll