PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Tarnowska Nagroda Filmowa to festiwal szczególnie dbający o warstwę wizualną. W 2014 roku motywem przewodnim stał się niezwykły plakat Arthura Reinharta i kolor złoty.
Design festiwalu spodobał nam się tak bardzo, że postanowiliśmy zaprezentować go naszym Czytelnikom. Kolor złoty jest szczególnie trudny w obróbce graficznej i w druku i niestety zdjęcia nie oddadzą jego uroku. Okazuje się, że motyw przewodni, wybrany przez słynnego operatora – twarz dziecka zestawiona z maską Maszkarona, nagrody festiwalu – jest wyjątkowo wdzięczną materią do multiplikowania w kolejnych kreacjach marketingowym imprezy. 



Plakat, oprócz motywu głównego zawiera ciekawe liternictwo, które pojawiło się na gadżetach, wydawnictwach i drukach festiwalowych. Powyżej czarno-złoty kubek.







Torba festiwalowa jest niewielka, pasująca do formatu A4, wykorzystując motyw główny - wersję w dwóch kolorach, czarnym i złotym.



Złoty kolor wyeksponowany został przede wszystkim na drukach. Aby uniknąć zbytniej dosłowności, barokowości, zdecydowano się na mat. Dzięki temu druki nabrały szlachetności, są miłe w dotyku, sprawiają wrażenie ekskluzywnych i eleganckich. Na całość druków składają się: teczka, katalog, zaproszenia, program i skromny notatnik. Co warte zauważenia, każdy z druków zaprojektowany jest osobno, a motyw przewodni i liternictwo zostały wykorzystane za każdym razem inaczej.



Plakat Arthura Reinharta znakomicie sprawdza się zarówno w mikro-, jak i makroskali. Powielony dziesiątki razy, trafił na słupy, roll-upy, a także jako wielkoformatowa reklama na ścianie kamienicy na głównej ulicy Tarnowa. Dzięki tym zabiegom impreza wyraźnie zaistniała w wizualnej przestrzeni miasta.



  Design festiwalu bardzo ciekawie wykorzystany został do ozdobienia kawiarni festiwalowej, w której odbywają się spotkania z twórcami. Podkreśla okazjonalny charakter spotkań i nadaje wnętrzu uroczysty charakter.

Autorem plakatu jest Arthur Reinhart, za projekty graficzne powiązane z plakatem odpowiedzialni są Sebastian Szafarz i Dorota Bernacka.

Zdjęcia - Paweł Topolski / http://topol.pl

Dziękujemy panu Arturowi Janusowi z Tarnowskiego Centrum Kultury za pomoc w realizacji artykułu i wykonaniu zdjęć





Anna Wróblewska
TNF / artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  1.05.2014
Zobacz również
"Cud historii", czyli 10 lat Polski w Unii Europejskiej
Kim jest laureat Nagrody Mętraka?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll