PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
14 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 lipca - 3 sierpnia 2014 roku.
W warszawskim kinie Muranów odbyła się konferencja prasowa poświęcona kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Wśród gości pojawił się Dyrektor Artystyczny Joanna Łapińska, główny organizator festiwalu Roman Gutek oraz przedstawiciel firmy T-Mobile.

Prowadzący konferencję omówili szczegółowo program festiwalu zwracając uwagę na polskie akcenty na Nowych Horyzontach. Zaczęli od informacji, iż polski film "Huba" - najnowszy, pokazywany na Berlinale obraz Anki i Wilhelma Sasnala, jest polskim reprezentantem na festiwalu w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty. Ponadto we Wrocławiu będzie mieć swoją polską premierę.

Wśród polskich akcentów bohaterem retrospektywy będzie mistrz animacji Jerzy Kucia, przez dekady związany z Studiem Filmów Animowanych w Krakowie, w którym zrealizował między innymi "Windę", "W cieniu", "Szlaban", "Krąg", Okno", "Refleksy", "Źródło", "Odpryski", czy "Paradę". Przyniosły mu one nagrody na festiwalach w Annecy, Chicago, Grenoble, Melbourne, Oberhausen, Toronto, Warnie, czy Krakowie. Filmy Jerzego Kuci to kino filozoficznej refleksji, wnikające w obszary do tej pory nie penetrowane przez animację, jakim jest świat przeżyć wewnętrznych człowieka.

Po  raz kolejny w ramach festiwalu odbędzie się Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych, prezentujący najciekawsze nowe krótkie dokumenty, animacje, fabuły i filmy eksperymentalne autorstwa młodych, obiecujących artystów, jak i już uznanych polskich twórców, którzy powracają do Wrocławia z kolejnymi filmami. Co roku w konkursie znajdują się także filmy Studio Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W tym roku po raz pierwszy konkurs odbywa się pod patronatem T-Mobile - głównego partnera festiwalu, który ufundował nagrody dla najlepszych filmów w wysokości: 10, 7 i 5 tysięcy złotych.

W dniach 30 lipca - 1 sierpnia będzie się odbywało wydarzenie branżowe, jakim jest Polish Days. To najważniejsze tego typu wydarzenie podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. To tu, na zamkniętych pokazach filmowych, przedstawiciele branży z całego świata oglądają najnowsze polskie filmy, a producenci szukają polskich projektów, w które mogliby się zaangażować.

Więcej na temat festiwalu na stronie.
Paweł Zwoliński
Ostatnia aktualizacja:  18.03.2014
Zobacz również
Międzynarodowe imprezy filmowe popierają festiwale na Ukrainie
Globalny pochód polskich filmów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll