PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwają zdjęcia do nowego filmu twórcy  "Różyczki", Jana Kidawy-Błońskiego. Film "Nigdy się nie dowiesz" - z akcją osadzoną w realiach końca II wojny światowej i początkach powojennej rzeczywistości- będzie historią obsesyjnej i zaborczej miłości, z dwiema kobietami w rolach głównych.

- Uniwersalna, a zarazem zaskakująco przewrotna opowieść o destrukcyjnym uczuciu, dla którego człowiek gotów jest stopniowo wyrzec się wszelkich wyznawanych wcześniej wartości i stać się zdolnym do najstraszniejszych czynów - tak przedstawiła fabułę odpowiedzialna za promocję filmu Beata Hejak.

Akcja nowej historii opowiadanej przez Kidawę-Błońskiego rozgrywa się w Radomiu. Jedną z bohaterek jest młoda, wrażliwa Janina (Magdalena Boczarska), dobrze zapowiadająca się wiolonczelistka. Janina mieszka z ojcem, który prowadzi zakład fotograficzny. Ku zaskoczeniu córki, ojciec decyduje się udzielić schronienia młodej Żydówce, Ester (Julia Pogrebińska). Ta zaczyna ukrywać się w ich domu.


fot. Agnieszka Kokowska - materiały producenta

Janinie początkowo trudno pogodzić się z taką sytuacją. Stopniowo jednak coraz bardziej interesuje się przymusową "lokatorką". Jednak to nie pomoc Ester w ocalaniu życia, lecz uczucie, jakie w Janinie wywoła młoda Żydówka staną się powodem, dla którego Janina zaakceptuje nową sytuację. Ciągłe przebywanie razem, wspólne traumatyczne przeżycia spowodują, że między kobietami wytworzy się silna więź.  "Obsesyjne zauroczenie Janiny współlokatorką nie powstrzyma jej przed niczym" - czytamy w materiale prasowym opisującym film.

Oprócz Boczarskiej i Pogrebińskiej, w nowym filmie Jana Kidawy-Błońskiego wystąpią m.in.: Krzysztof Stroiński (ojciec), Agata Kulesza, Tomasz Kot, Jacek Braciak, Bożena Dykiel, Rafał Mohr i Marek Frąckowiak.


fot. Agnieszka Kokowska - materiały producenta

Autorem scenariusza jest Maciej Karpiński. Za zdjęcia odpowiada Łukasz Gutt. Producentem obrazu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Do kin trafić ma jesienią 2012 r.
WRÓB
PAP
Ostatnia aktualizacja:  26.09.2011
Zobacz również
Przegląd filmów Skolimowskiego w Waszyngtonie
Fabicki testuje miłość Kijowskiej i Dorocińskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll