PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU

Podczas festiwalu „Hommage à Kieślowski”, w dniach 7 - 9 września 2012 roku w Sokołowsku (65 km od Wrocławia) odbędą się trzydniowe warsztaty krytyki filmowej.

Celem warsztatów jest przede wszystkim zapoznanie młodych ludzi z zawodem krytyka filmowego od strony praktycznej oraz przyjrzenie się pozycji krytyka we współczesnym świecie. Młodzi ludzie będą mieli okazję – korzystając z doświadczeń profesjonalnych ekspertów – dowiedzieć się z jakimi wyzwaniami łączy się praca krytyka filmowego oraz, jak ta profesja zmieniała się na przestrzeni lat.


"Gadające głowy", reż. K. Kieślowski, fot. Filmoteka Szkolna

Udział w warsztatach to niezwykła szansa, aby uczyć się od najlepszych specjalistów w dziedzinie krytyki filmowej. Zajęcia poprowadzą znakomici krytycy, dziennikarze i filmoznawcy: Tadeusz Lubelski, Bartosz Żurawiecki, Janusz Wróblewski, Marcin Adamczak i Łukasz Maciejewski. Gośćmi specjalnymi warsztatów będą Janusz Zaorski i Anna Osmólska-Mętrak.

Warsztaty zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną – podczas trzech dni odbędą się zarówno projekcje i wykłady, jak i ćwiczenia warsztatowe. Punktem wyjścia do rozpoczęcia zajęć i dyskusji będzie film Krzysztofa Kieślowskiego "Bez końca" – całkowicie odrzucony przez krytykę, a doceniony przez publiczność. Reżyser wspominał, że po żadnym ze swoich dzieł nie dostał tylu listów od wzruszonych widzów. Podczas warsztatów uczestnicy doskonalić będą umiejętności niezbędne w pracy krytyka filmowego, takie jak: analiza filmu, tworzenie spójnego tekstu krytycznego, logiczność wywodu, poprawność stylistyczna. Pod okiem specjalistów będą tworzyć własne teksty. Najlepsze recenzje, powstałe podczas warsztatów, będą zamieszczane w gazetce festiwalowej, która ukazywać się będzie przez dwa dni w nakładzie codziennym 500 egzemplarzy. 

Uczestnicy warsztatów otrzymają akredytacje festiwalowe, które umożliwią im bezpłatne uczestnictwo w projekcjach festiwalu. Warsztaty są płatne, jednak jest możliwość, aby wziąć w nich udział całkowicie za darmo. Wystarczy zgłosić się do konkursu na najlepszą recenzję filmową.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 1 sierpnia przesłać recenzję (max. 5 tys. znaków) filmu Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające Głowy“. Recenzję należy przesłać na adres warsztatysokolowsko@gmail.com. Nagrodą dla autorów trzech najlepszych recenzji będzie darmowy udział w warsztatach.


KJ
Portalfilmowy.pl/informacje prasowe
Ostatnia aktualizacja:  31.07.2012
Zobacz również
TVP czeka na dokumenty
Archidoc 2012 dla twórców dokumentów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll