PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Do grona jurorów 4. edycji Solanin Film Festiwal dołączył Arkadiusz Tomiak, jeden z najbardziej utalentowanych operatorów filmowych młodego pokolenia, członek Polish Society of Cinematographers, elitarnego stowarzyszenia twórców zdjęć filmowych.

Arkadiusz Tomiak urodził się w 1969 roku. Jest absolwentem Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Jako autor zdjęć i operator filmowy współpracował przy 45 filmach - zarówno tych, które można obejrzeć na dużym ekranie (między innymi „Obława", „Kołysanka", „Enen", „Zero", „Palimpsest", „Symetria", „Żurek"), jak i seriali telewizyjnych (między innymi „Magiczne drzewo", „Na dobre i na złe").


Kadr z filmu "Daas", fot. Best Film

Karierę zawodową rozpoczął już w czasie studiów - w 1994 roku został asystentem operatora obrazu filmu „Voyage en Pologne". Następnie pracował na planie filmów Jana Jakuba Kolskiego, takich jak: „Cudowne miejsce", „Grający z talerza", „Szabla od Komendanta". Rok 1997 to jego samodzielny debiut operatorski w filmie „Przystań" Jana Hryniaka. Jego artystyczna praca jest doceniana na wielu konkursach filmowych. Pierwszą nagrodę odebrał już w 2000 roku za zdjęcia do filmu „Daleko od okna" Jana Jakuba Kolskiego - jako jeden z najmłodszych operatorów w historii - na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za zdjęcia do filmu „Daas" otrzymał w 2011roku nagrodę na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film".  

Arkadiusz Tomiak pracuje również przy produkcji krótkiego metrażu, dokumentów i animacji. Współpracuje z Teatrem TV - w 2008 roku jury Krajowego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry" w Sopocie przyznało artyście nagrodę za zdjęcia do spektaklu „Stygmatyczka".


Arkadiusz Tomiak, fot. 4. Solanin Film Festiwal

4. edycja Solanin Film Festiwal (15 - 19 sierpnia 2012)


Solani
n Film Festiwal  to impreza, w której do konkursu, obok profesjonalistów, staną również amatorzy-zapaleńcy, miłośnicy kina. Festiwal stawia przede wszystkim na promocję polskich i niemieckich filmów niezależnych, ale podczas imprezy będzie można zobaczyć także obrazy nagrodzone między innymi Oscarami, Złotymi Globami, w Cannes, Wenecji. Festiwal to także liczne spotkania, debaty i warsztaty dla początkujących filmowców. 

Tegoroczna 4. edycja Solanin Film Festiwal przekracza granice. Dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Nowej Soli Solanin Film Festiwal 2012 jest imprezą transgraniczną. Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr zatwierdził ostatecznie projekt przygotowany wspólnie ze Starostwem.

Na Solanin Film Festiwal pojawią się między innymi Maciej Bochniak, Piotr Matwiejczyk i Grzegorz Halama. Maciej Bochniak pokaże "Pokój" oraz "Miliard szczęśliwych ludzi", a Piotr Matwiejczyk i Grzegorz Halama zaprezentują premierowy pokaz "Piotrka Trzynastego 2". Nie zabraknie także fragmentów offowego musicalu "Polskie G".

W programie znalazła się również retrospektywa zwycięskich obrazów z ubiegłorocznej edycji Festiwalu. W cyklu "Zasoleni 2011" będzie można obejrzeć 11 nagrodzonych i wyróżnionych filmów, a wśród nich "Pokój" Marka Kurzoka, "Rosa Alba" Beniamina Szweda,  "Getto gospel" (Grand Prix 2011)  oraz "Ułan" - obrazy Jakuba Radeja, "Kamień" w reżyserii Wojciecha Antosika czy "Sztuka Narzekania" Karoliny Łuczak .

Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

KJ
Solanin Film Festiwal
Ostatnia aktualizacja:  4.08.2012
Zobacz również
Zielony Jazdów: Enklawa szczęścia
„Rejs” i „Yuma”, czyli polski dzień na Dwóch Brzegach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll