PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Pięciodniowy plener o tematyce ”realizacja filmów sensacyjnych i filmów akcji” odbędzie się w trakcie Sensacyjnego Lata Filmów w Kołobrzegu. W trakcie pleneru zorganizowane będą warsztaty realizacji filmowej, a uczestnicy stworzą etiudy o charakterze filmu akcji, wraz z udziałem profesjonalnych kaskaderów i pirotechników filmowych.  Organizatorem pleneru jest Akademia Multi Art.

Plener odbędzie się w dniach 8- 12 sierpnia. Uczestnicy mogą także uczestniczyć w ramach Pleneru we wszystkich projekcjach festiwalowych. Tematem pokazu i realizacji filmowej dla szerokiej publiczności będą 3 gatunki filmowe: western, film wojenny i … Słoneczny Patrol. Uczestnicy Pleneru przeprowadzą pierwszego dnia warsztatów casting na modelki-ratowniczki, które wezmą udział w pokazie.Do dyspozycji będą kowboje na koniach, Straż Graniczna na quadach, grupa militarna, ratownicy na skuterach wodnych, ratowniczki ze Słonecznego Patrolu, podminowany gigantyczny zamek z piasku, wybuchy i strzelanina, płonący kaskaderzy, akcja ze wszystkich stron. To wszystko filmowane przez uczestników Pleneru i pokazywane na telebimie na plaży. Odbędzie się także konkurs na kreatywne wykorzystanie technologii 3 D w krótkich filmach.
 Zapowiada się najpoważniejszy plener filmowy dla wszystkich, o charakterze czysto profesjonalnym w atmosferze wakacji.

Możliwe, że wśród wykładowców pleneru znajdą się:  Xawery Żuławski, Wojciech Wójcik , Cezary Harasimowicz, Marcin Kryjom , Władysław Pasikowski, Sylwester Chęciński, Piotr Wojtowicz. Ponadto gośćmi festiwalu będą także: Stanisław Mikulski, Emil Karewicz, Grażyna Wolszczak, Sonia Bohosiewicz, Joanna Szczepkowska,Tomasz Raczek.

Kolejna szansa jaka pojawia się w Akademii Multi Art to rekrutacja na stare i zupełnie nowe kierunki. Otwarty zostanie dwuletni kierunek filmowy ze specjalizacjami reżyseria filmowa oraz sztuka operatorska. Ponadto, od nowego roku Akademickiego AMA rozszerza swoją ofertę i wprowadza nowe roczne kierunki -  dokumentalny oraz postprodukcji. Kierunek Dokumentalny przybliży Ci sposób realizacji filmowych form dokumentalnych dla kina, telewizji oraz - tak dziś popularnych - nowych mediów. Postprodukcja to kurs montażu filmowego, cyfrowych efektów specjalnych oraz postprodukcji obrazu. Dowiesz się więcej na temat filmowego języka, technologii obrazu i dźwięku, a także - konstrukcji dzieła filmowego. Co więcej, już we wrześniu rusza kurs Operatorski II stopnia, w ramach którego przewiduje się praktyki na planach filmowych, studio TV, magazynie oświetleniowym oraz studio post-produkcyjnym. Opowiadanie obrazem, operatorska analiza filmów, fotografia cyfrowa, język filmowy. To, co wyróżnia ofertę edukacyjną Akademii Multi Art, to nacisk na zajęcia praktyczne ćwiczenia realizatorskie. Tutaj, pod okiem profesjonalnej kadry specjalistów oraz czynnych zawodowo filmowców nie tylko można dowiedzieć się „co”, ale samodzielnie sprawdzić „w jaki sposób”. Dewiza AMA to: Ucz się od najlepszych!
AK
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  15.07.2012
Zobacz również
Animator. Kraina, gdzie nas nie było
Polskie animacje w Brazylii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll