PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  14.06.2012
Wielki tekturowy miś, eksponaty motoryzacyjne z PRL a także seans filmowy znalazły się w programie imprezy przygotowanej z okazji obchodów 25. rocznicy śmierci Stanisława Barei, która rozpoczyna się 15 czerwca przy wejściu do ogrodu zoologicznego w Chorzowie.

Miś waży około 32 kilogramów. Do jego wykonania zużyto 120 metrów kwadratowych tektury, 10 kilogramów kleju oraz 1524 zszywek - poinformowali organizatorzy imprezy "Bareja: Rebel na miarę kosmosu", czyli kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach oraz restauracja prowadzona przez grupę entuzjastów kultury "Rebel Garden" w Chorzowie. "Wieczorem miś zostanie z wielkim hukiem zburzony jako symbol czasów kryzysu" - powiedziała Agnieszka Skrzelowska z Centrum Sztuki Filmowej.


"Miś", fot. Perspektywa

Wśród atrakcji znalazły się także: występ kabaretu "Drzewo A Gada" - grupy artystów niepełnosprawnych mówiących przez pryzmat absurdu o swoich chorobach, oraz pokaz plenerowy najsłynniejszego chyba dzieła mistrza pt. "Miś". Przed wejściem do chorzowskiego ogrodu zoologicznego ustawione zostaną także m.in. motoryzacyjne "relikty PRL".

"Impreza zrodziła się w kinie Kosmos w trakcie prezentacji filmów z cyklu "Wielcy nieobecni", którego celem jest przypomnienie twórczości m.in. mistrza polskiej komedii Stanisława Barei" - powiedziała Skrzelowska.
Po piątkowym happeningu, od soboty do niedzieli wielbiciele talentu Barei będą mogli zobaczyć w kinie Kosmos filmy: "Poszukiwany poszukiwana", "Nie ma róży bez ognia", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Brunet wieczorową porą". Wszystkie dzieła, poza "Brunetem wieczorową porą", zostały przygotowane w formie kopii cyfrowych. Człowiek niezwykle łagodny, uwrażliwiony na absurdy rzeczywistości - tak wspominany jest Stanisław Bareja. 14 czerwca przypadła 25. rocznica śmierci twórcy kultowej komedii "Miś".


dd
Informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
Nowa impreza dla kinomanów - Mazurski Festiwal Filmowy
Tomasz Wolski i jego "Pałac"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll