PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Pierwszy w Polsce koncert promujący najnowszą płytę Marii Peszek zwieńczy 26 października 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. Nowa płyta niepokornej artystki „Jezus Maria Peszek” ma swoją premierę już za kilka dni.

Jedna z najpopularniejszych alternatywnych artystek w Polsce, laureatka nagród Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, sopockiego festiwalu Dwa Teatry, dwóch Fryderyków i Paszportu Polityki, zdobywczyni Złotych i Platynowych Płyt wystąpi w Toruniu na zaproszenie organizatorów MFF Tofifest. Współorganizatorem koncertu jest legendarny studencki klub Od Nowa, znany m.in. jako miejsce narodzin Republiki. Pierwsze w kraju koncertowe spotkanie z najnowszą płytą Marii Peszek odbędzie się zaraz po gali zakończenia festiwalu na scenie klubu Od Nowa.


Maria Peszek, fot. materiały organizatorów

Od dawna oczekiwana płyta pojawi się w sklepach 3 października. Album poprzedza podróżujący po antenach stacji radiowych utwór „Padam”. Trzecia płyta to prawda o artyście — mówi Peszek i dodaje, że nowy album jest dla niej najważniejszy. Zapowiada „rzecz bardzo osobistą, mocną, brutalną i piękną”. Kryje się pod tym podstawowa zmiana dla samej Marii, która tym razem współkomponowała i współprodukowała album. Osoby znające dotychczasowe płyty Marii Peszek zaskoczy też deklaracja, o tym, że nowy album jest całkiem pozbawiony brzydkich wyrazów i odniesień do sfery seksu. Na krążku znajdzie się 12 utworów, a współautorem muzyki i producentem płyty jest Michał „Fox” Król. - Z Foxem pracujemy od wielu lat ale długo dojrzewaliśmy do tego żeby wspólnie zrobić całą płytę. Ta praca okazała się dla nas dużo ciekawszą i bardziej niesamowitą przygodą niż mogliśmy przypuszczać… - mówi Peszek.

Artystka ma na koncie dwa znakomicie przyjęte krążki: „Miastomania” (2005) i „Maria Awaria” (2008). Pierwszy wyróżniono dwoma Fryderykami jako Produkcję Muzyczną Roku i Nową Twarz Fonografii. Producentem drugiej był Andrzej Smolik, zaś album zyskał status Platynowej Płyty.

Maria Peszek nie pojawia się na festiwalu filmowym przypadkowo. Na ekranie zadebiutowała już w wieku… 11 lat, w 1984 roku wcielając się w postać Aldzi Klos w serialu „Rozalka Olaboga”. W tym samym roku wystąpiła w krakowskim Teatrze Juliusza Słowackiego w spektaklu „Wesele” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Na koncie ma role w filmach „Nocne graffiti” Macieja Dutkiewicza, „Julia wraca do domu” Agnieszki Holland i w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra. Jest też autorką piosenki „Znajdziesz mnie znowu" do kontrowersyjnego filmu "Z miłości" Anny Jadowskiej.

Koncert Marii Peszek promujący trzecią płytę artystki „Jezus Maria Peszek
26.10.2012, godzina 21.00
Klub Od Nowa, ul. Gagarina 37a, Toruń
informacje o biletach: contact@tofifest.pl i club@odnowa.pl


GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  20.09.2012
Zobacz również
Sukces projektu Zielony Jazdów
Nadciąga "Okiem Młodych"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll