PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.08.2012
Polska aktorka i modelka Kasia Smutniak poprowadziła ceremonię otwarcia 69. Festiwalu Filmowego w Wenecji, będzie też gospodynią gali zamykającej imprezę 8 września, podczas której zostaną ogłoszeni laureaci Złotego Lwa oraz innych prestiżowych nagród. 

Kasia Smutniak - z urodzenia Polka, ale od lat mieszkająca we Włoszech, uważana jest przez prasę branżową za jedną z nowych twarzy włoskiego, a także międzynarodowego przemysłu filmowego. W 2008 roku zdobyła Europejską Srebrną Wstążkę włoskich dziennikarzy oraz włoski Złoty Glob w kategorii rewelacja sezonu za występ w filmie Petera Del Monte "Nelle tue mani". W 2010 roku wkroczyła na scenę międzynarodową rolą w filmie "Pozdrowienia z Paryża", gdzie zagrała u boku Johna Travolty oraz Jonathana Rhys Meyersa. Rok później została twarzą wielkiej kampanii perfum "Idole" Giorgio Armaniego.


Kasia Smutniak, fot. Insight Media/Forum

Urodzona w Polsce, w Pile, Katarzyna Anna Smutniak, jest córką generała lotnictwa Zenona Smutniaka, byłego dowódcy dęblińskiej Szkoły Orląt. Pierwsze kroki na wybiegu stawiała mając 16 lat. Kontynuowała  profesjonalną karierę modelki, podróżując między takimi stolicami mody jak Londyn, Nowy Jork, Tokio czy Mediolan. Biegle posługuje się czterema językami (polskim, rosyjskim, włoskim i angielskim). Na ekranie zadebiutowała w filmie "Al momento gusto" (2000). Film wyreżyserował, jak również w nim zagrał, Giorgio Panariello. Obraz odniósł sukces, a popularność, jaką zyskała aktorka, zaowocowała udziałem w kampanii promocyjnej sieci telefonów komórkowych TIM (Telekom Italia).

Smutniak przyjechała do Polski, aby zagrać w filmie "Haker" (2002) Janusza Zaorskiego. W 2002 roku wróciła do Włoch, aby w pełni skoncentrować się na swojej karierze aktorskiej, zarówno na dużym, jak na małym ekranie. Jej dorobek liczy ponad 20 tytułów. Zagrała między innymi w obrazach: "Radio West - FM 97" (2004), poświęconym dramatycznym wydarzeniom w Kosowie, "13dici" (2004) Enrico Odoliniego oraz w "Ora e per sempre" (2005) Vincenzo Verdicchiego. Od 2007 roku jej role stawały się coraz większe i bardziej znaczące - poza wspomnianym "Nelle tue mani" (2007) Petera Del Monte, wystąpiła w filmie Antonello Glimaldiego "Cichy chaos" (2008). 

Szczególne miejsce w karierze Kasi Smutniak zajmuje rok 2010. To właśnie wtedy zagrała u boku Johna Travolty w "Pozdrowieniach z Paryża". Film wyreżyserował Pierre Morel, a nadzór produkcyjny nad realizacją sprawował Luc Besson. We Włoszech pojawiła się w "Scontro di civita per un ascensore a Piazza Vittorio" (2010), nieco wcześniej  jako jedyna kobieta znalazła się w obsadzie dramatu "Tutta colpa di Giuda" (2009), której akcja rozgrywa się w męskim więzieniu. W 2010 roku Smutniak zagrała też w komedii Carlo Mazzacuratiego "La passione", pokazywanej na weneckim festiwalu. W roku następnym została obsadzona w kontrowersyjnym niemieckim filmie "Die Verte Macht"  Dennisa Gansela. W 2012 roku powróciła do włoskich kin dzieki roli w debiucie reżyserskim Rolando Ravellego "Tutti contro tutti".

W oczach włoskich krytyków i kinomanów Kasia Smutniak postrzegana jest jak aktorka wszechstronna, obdarzona wielką wrażliwością, co potwierdziła na małym ekranie, grając w kilku cenionych włoskich filmach telewizyjnych, w tym "Rino Gaetano", "Giuseppe Moscati" i "Questa e la mia terra". W 2012 roku przyjęła propozycje zagrania głównej roli kobiecej w produkcji telewizji Rai 1 "La sua vita".
NB
materiały prasowe
Ostatnia aktualizacja:  30.08.2012
Zobacz również
Zgłoś film na One World Festival
Jaszczury w październiku na START
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll