PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty dołącza do grona organizatorów Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka. Wspólnie z Anną Osmólską-Mętrak i Januszem Zaorskim, inicjatorami konkursu, zaprasza do nadsyłania prac do XXV edycji wydarzenia. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 marca 2022 roku.
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty od lat wspiera prowadzenie konkursu – to właśnie w trakcie festiwalu NH organizowane są ceremonie wręczenia nagród, a laureatki i laureaci mają możliwość zaprezentowania festiwalowej publiczności wybranego przez siebie filmu. - Cieszymy się, że możemy współorganizować to prestiżowe wydarzenie, a poprzez nie promować młodą polską krytykę. Nasze zaangażowanie łączy się także z ważną zmianą w formule samego konkursu: od tego roku można zgłaszać nie tylko prace pisemne, ale też podcasty, eseje wideo i recenzje audio lub wideo. To coraz bardziej popularne formy krytyki filmowej, otwierające zupełnie nowe drzwi w sposobie opowiadania o kinie – mówi Marcin Pieńkowski, dyrektor festiwalu Nowe Horyzonty.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

- wiek do 33 lat (urodzeni w całym roku kalendarzowym 1988; podniesienie granicy wieku o rok w stosunku do poprzednich edycji związane jest z roczną przerwą spowodowaną pandemią);

- nadesłanie co najmniej trzech prac krytycznych o tematyce filmowej. Całkowita objętość wszystkich nadesłanych prac nie może przekroczyć 32 000 znaków ze spacjami. Jedna z prac konkursowych może mieć formę audio lub wideo. W przypadku wyboru formy niepisemnej (podcast, esej wideo, recenzja audio i/lub wideo), materiał powinien zostać dostarczony jako niepubliczny link np. w serwisie YouTube lub vimeo.

Materiały audio/wideo nie mogą przekraczać długości 15 minut. Przy wyborze tej opcji objętość części pisemnej nie powinna przekroczyć 22 000 znaków ze spacjami; do zestawu prac należy dołączyć krótki życiorys.

Teksty prosimy przesyłać w jednym pliku w formacie doc. Termin nadsyłania prac mija 20 marca 2022 r. punktualnie o godz. 24:00 (prace nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę).

Jury przywiązuje dużą wagę do różnorodności nadsyłanych tekstów (recenzja, esej, szkic, itp.).

Na laureatki i laureatów czekają nagrody:

I nagroda – rzeźba autorstwa Adama Myjaka oraz 12 000 zł (brutto)

II nagroda – 6 000 zł (brutto)

III nagroda – 3 000 zł (brutto)

Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

Wszystkie nagrody finansowe funduje Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, zaś fundatorami rzeźby Adama Myjaka są Anna Osmólska-Mętrak i Janusz Zaorski. W skład jury wchodzą: Klara Cykorz, Paweł Felis, Grzegorz Fortuna, Anna Osmólska-Mętrak (przewodnicząca), Klaudia Rachubińska, Małgorzata Sadowska (SNH), Sebastian Smoliński, Marcin Stachowicz, Janusz Zaorski. Prace w formie elektronicznej prosimy przysyłać na adres konkursmetraka@gmail.com.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2022 r., zaś uroczyste wręczenie nagród (wraz z projekcją wybranego przez laureata lub laureatkę filmu) odbędzie się 22 lipca podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
MR
SNH
Ostatnia aktualizacja:  24.11.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Kino Dzieci Lab ogłasza listę projektów zakwalifikowanych do kolejnej edycji
Filmy Studia Munka SFP podbijają Toronto
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll