PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  28.05.2013
Już po raz kolejny w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego znalazły się dokumenty wyprodukowane przez telewizję HBO: "Moja Wola" Bartosza M. Kowalskiego oraz "Miłość bez ustawki" Kamila Króla.

"Moja Wola" zawalczy o nagrodę Złotego Lajkonika w ramach konkursu filmów polskich. Obraz jest debiutem reżyserskim Bartosza M. Kowalskiego. Opowiada o przyjaźni dwóch chłopaków z warszawskiej Woli – Bartka, który chce w życiu coś osiągnąć, i Pawła - boksera amatora, starszego o kilkanaście lat. Bartek chce zostać kaskaderem i występować w filmach akcji. Entuzjazm i upór bohatera kontrastują z ponurą, zaniedbaną dzielnicą. Tytułowa Wola jest jednocześnie miejscem akcji filmu i symbolicznym wyrazem determinacji dwójki bohaterów, którzy mimo otaczającej ich beznadziei i braku szans, starają się godnie żyć. Pokaz "Mojej Woli" odbędzie się 30 maja o godzinie 12.30 w Kinie Kijów.Centrum. Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem Bartoszem M. Kowalskim.


Kadr z filmu "Moja Wola", fot. HBO

Drugim z prezentowanych w Krakowie dokumentów produkcji HBO będzie "Miłość bez ustawki" w reżyserii Kamila Króla. Film zostanie pokazany w ramach Panoramy Filmu Polskiego. Bohaterami opowieści są Mariola i Krzysztof, którzy poznali się w sieci, na portalu społecznościowym Nasza klasa. Szybko narodziło się między nimi uczucie, którego nie rozumiało ich otoczenie. Krzysztof jest jednym z najbardziej znanych kibiców Śląska Wrocław. Wielokrotnie zatrzymywany przez policję, odsiedział w więzieniu osiem lat za udział w bójkach i rozbojach. Mariola samotnie wychowuje nastoletnią córkę, a w wolnych chwilach kibicuje ulubionej drużynie piłkarskiej - Ruchowi Chorzów. Uczucie, które wybuchło między nimi, zaskoczyło ich samych. Pokaz "Miłości bez ustawki" odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17.30 w Kinie Pod Baranami. Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem Kamilem Królem. 


Kadr z filmu "Miłość bez ustawki", fot. HBO

Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego - zapraszamy na seanse oraz na nasze strony.
DR
HBO
Ostatnia aktualizacja:  29.05.2013
Zobacz również
53. KFF: Dla festiwalowiczów - sklep i aplikacja
Różne oblicza dokumentu muzycznego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll