PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Ruszyła 8. edycja najbardziej prestiżowego konkursu scenariuszowego w Polsce - Script Pro, który jest organizowany przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera. Partnerem konkursu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Scenariusze można przysyłać do 7 marca, a ogłoszenie wyników nastąpi w maju podczas Festiwalu Off Camera.
Nagrody regulaminowe Konkursu:
Nagroda Główna PISF w wysokości 20 000 zł
Druga Nagroda PISF w wysokości 12 000 zł
Trzecia Nagroda PISF w wysokości 8 000 zł
 
Script Pro jest najważniejszym polskim konkursem dla scenarzystów będących na początku kariery. Zgłaszający się twórca może mieć na koncie najwyżej dwa pełnometrażowe filmy fabularne zrealizowane według swoich tekstów. Dla scenarzystów konkurs jest szansą na rozwój, a dla producentów gwarancją, że wybrane spośród kilkuset zgłoszeń finałowe teksty zasługują na uwagę.
 
- Script Pro to obecnie jedyny konkurs, który stanowi dla młodych twórców, zwłaszcza debiutantów, realną szansę zaistnienia w branży filmowej. "Atak paniki", "Córki Dancingu" czy "Plac zabaw" wyznaczają nową jakość w polskim kinie i cieszę się, że scenariusze tych filmów zostały wyróżnione właśnie w naszym konkursie. Wierzę, że również w tej edycji znajdą się równie oryginalne i poruszające teksty. Zachęcam szczególnie młodych scenarzystów, by zgłosili swoje prace na konkurs, to naprawdę szansa, by ich scenariusz zaistniał na dużym ekranie – zachęca Wojciech Marczewski, dyrektor programowy Szkoły Wajdy.
 
Integralnym elementem Script Pro jest rozwój finałowych tekstów i dalsza praca nad nimi w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów.
 
Wśród wyróżnionych w konkursie scenariuszy, które następnie zostały przeniesione na ekran, znajdują się m.in. "Córki Dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej (wg scenariusza Roberta Bolesty), "Bogowie" Łukasza Palkowskiego wg scenariusza Krzysztofa Raka, "Plac zabaw" Bartosza Kowalskiego (współautorem scenariusza jest Stanisław Warwas), „Ostatnia rodzinaJana P. Matuszyńskiego wg scenariusza Roberta Bolesty, „Atak paniki” Pawła Maślony wg scenariusza reżysera oraz Barłomieja Kotschedoffa i Aleksandry Pisuli czy "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida (scenariusz Macieja Pisuka).
 
Zgłoszenia na konkurs mają charakter mailowy. SZCZEGÓŁOWE ZASADY ZGŁASZANIA PRAC i REGULAMIN KONKURSU znajdują się na stronie www.scriptpro.pl;

Zgłoszenia należy wysyłać do 7 marca 2018 roku do godziny 23:59 na adres konkurs@scriptpro.pl.AK
Szkoła Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  8.02.2018
Zobacz również
fot. Szkoła Wajdy
Rusza międzynarodowy konkurs filmowy Nespresso Talents
Pokaz filmu „Zamek”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll