PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Na filmowej mapie Krakowa pojawia się nowy festiwal, w dniach 21-23 października w kinie Kijów odbędzie się pierwsza edycja imprezy o nazwie Nano Film Festival, organizowanej przez Fundację Film & Art.
Nano Film Festival to międzynarodowy przegląd krótkometrażowej twórczości fabularnej, otwarty na – jak czytamy w regulaminie imprezy – wszelką twórczość filmową, poczynając od filmów, które powstały w szkołach filmowych, a na offowej twórczości kończąc. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Robert Gliński.

„Zapytałem kiedyś mojego profesora, sławnego reżysera Wojciecha Hasa, co to jest krótki film fabularny. I czym różni się od długiego? W Szkole Filmowej w Łodzi pod jego opieką robiliśmy właśnie takie krótkometrażowe etiudy. Has długo milczał po tym pytaniu. Sądziłem, że odpowiedź mistrza rozwieje moje studenckie dylematy. W końcu burknął pod nosem: Ni pies ni wydra, coś na kształt świdra… To było dawno temu, przed cyfryzacją i internetem. Czasy się zmieniły. Świder nabrał znaczenia. Opowiedzieć obrazami coś krótko, a jednocześnie sensownie jest nie lada sztuką. Tylko nielicznym udaje się zrobić krótki film-świder, który wwierca się w głowę widza i daje do myślenia” – mówi Gliński.

Festiwal będzie miał także wymiar edukacyjny. Po każdym pokazie konkursowym Gliński będzie omawiał zaprezentowane filmy, dzieląc się swoimi uwagami z ich autorami, a także festiwalową publicznością. Ponadto odbędą się warsztaty dla początkujących oraz wykłady mistrzowskie, których przedmiotem będzie muzyka filmowa, a swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie dzielił się będzie Tomasz Gąssowski, kompozytor, który przed kilkoma laty zadebiutował także jako reżyser filmowy.

Konkursowe filmy oceniać będzie jury, które przyzna nagrody w następujących kategoriach: najlepszy reżyser, kreacja aktorska, zdjęcia i muzyka oryginalna. Swoją nagrodę przyzna także festiwalowa publiczność.

Filmy zrealizowane po roku 2020, których czas trwania nie przekracza 30 minut, można zgłaszać do końca września. Więcej szczegółów dotyczących festiwalu, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie imprezy: www.nanofilmfestival.com.
LK
Fundacja Film & Art
Ostatnia aktualizacja:  10.08.2022
Zobacz również
Konkurs Muzeum POLIN na realizację filmu animowanego
Gdynia Dzieciom i nominacje do nagrody Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll