PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Tegoroczna edycja festiwalu to aż trzy programy edukacyjne dla młodzieży, trzy konkursy filmowe, liczni goście z zagranicy i mnóstwo wydarzeń towarzyszących - w tym widowiskowe wydarzenia plenerowe. Impreza rozpoczyna się w niedzielę 1 lipca huczną paradą, rodzinnym piknikiem filmowym i koncertem policyjnej orkiestry.
Uroczysta parada wyruszy tradycyjnie spod siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. 11 Listopada 37/59, 1 lipca, w niedzielę o godz. 17.30. Udział potwierdziły Radomskie Klasyki z ich zabytkowymi autami. Będą również goście specjalni z USA, ale to na razie niespodzianka… Parada ląduje przed Urzędem Miasta przy ul. Żeromskiego, gdzie na mieszkańców Radomia czeka kameralny piknik filmowy z atrakcjami dla całych rodzin. O godz. 19.00 wydarzenie przenosi się do Muszli Koncertowej w Parku Kościuszki. Tam będzie można posłuchać Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył, która wystąpi w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

- KAMERALNE LATO na tydzień przemieni Radom w mazowiecką stolicę filmu - mówi Karolina Adamczyk z American Corner Radom, dyrektor festiwalu. - W tym roku proponujemy sporo wydarzeń, które będą widoczne w przestrzeniach i na ulicach miasta. KAMERALNE LATO to mądra rozrywka dla całych rodzin, a wątki edukacyjne są nam podczas tej edycji szczególnie bliskie. Już podczas pikniku będzie okazja do poszerzenia wiedzy na temat filmu, czy wzięcia udziału w całej serii animacji oraz zabaw dla dzieci.

Jeszcze tego samego dnia odbędą się pierwsze festiwalowe projekcje - w Audytorium (ul. Curie-Skłodowskiej 4) zobaczymy filmy z Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Start o godz. 21.30. Konkurs Filmów Niezależnych zaplanowano na środę (4 lipca), a Konkurs Główny na czwartek i piątek (5-6 lipca). Oba konkursy odbędą się w nowym centrum festiwalowym - Kinie ELEKTROWNIA przy ul. Kopernika 1.

Scena pełna napięcia rozegra się przy ul. Żeromskiego 43/45 w środę (4 lipca) między godz. 17.00 a 21.30. Za sprawą rekonstruktorów cofniemy się do lat 40. XX. wieku, do czasów okupacji niemieckiej. Anna Mucha i Marek Braun wcielą się w role konspiratorów, którzy dokonują historycznego napadu na niemiecki bank. Strategia działania żołnierzy polskiego państwa podziemnego jest solidna i dobrze przemyślana, lecz jak to bywa w takich przypadkach, nie wszystko potoczy się zgodnie z planem. W widowisku wykorzystana zostanie oryginalna broń strzelecka z epoki oraz zabytkowe pojazdy.

Scena specjalna to okazja by zobaczyć, jak w rzeczywistości powstają efektowne filmy historyczne. Stąd profesjonalna opieka artystyczna Bartosza M. Kowalskiego (reżyseria) i Arkadiusza Tomiaka (zdjęcia). Autorem scenariusza jest Przemysław Bednarczyk. Nowoczesny sprzęt dostarczy CANON. Partnerem przedsięwzięcia jest Wytwórnia Filmów i Widowisk Historycznych „WiS".

Po każdym pokazie filmów konkursowych będzie można porozmawiać z ich twórcami, festiwalowymi gośćmi i jurorami. Natomiast Akademia Zawodowców będzie okazją do spotkań w kameralnym gronie z członkami tegorocznego jury Konkursu Głównego. Autor zdjęć filmowych Arkadiusz Tomiak opowie o specyfice pracy na planie filmu fabularnego. Janusz Chabior wyjaśni różnicę w pracy nad długą i krótką formą filmową z perspektywy aktora. Joanna Kos-Krauze podzieli się swoimi refleksjami na temat partnerstwa w procesie twórczym. Wszystkie spotkania odbędą się w ELEKTROWNI.

Na mieszkańców Radomia czeka jeszcze wiele innych atrakcji: pokaz plenerowy gorąco przyjętego podczas ostatniego festiwalu w Gdyni filmu Łukasza Palkowskiego "Najlepszy" z Jakubem Gierszałem w roli głównej (wtorek), pięć koncertów, panele dyskusyjne, debaty branżowe. Równolegle trwać będą międzynarodowe warsztaty i spotkania edukacyjne. Wszystko zwieńczone zostanie uroczystą galą, podczas której poznamy laureatów konkursów filmowych i dowiemy się, kto zdobędzie ZŁOTEGO ŁUCZNIKA - nagrodę główną ufundowaną przez prezydenta Radomia.

Pełny program imprezy można sprawdzić na stronie: https://kameralnelato.pl/program-2018.

KAMERALNE LATO potrwa w tym roku od 1 do 7 lipca. Wydarzenie objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Mazowieckiego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


AK
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  21.06.2018
Zobacz również
fot. Ewa Jasińska
Festiwal „Wisła” w Tadżykistanie i Uzbekistanie
37.Młodzi i Film: "Over the Limit" na dłuższą dokumentalną
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll