PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Grupy warsztatowe, złożone z uczestników z Francji, Węgier, Włoch i Polski, zrealizowały cztery filmy krótkometrażowe, dotyczące zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych. W siedem dni warsztatowicze zapoznali się ze wszystkimi etapami procesu powstawania filmu. Etiudy filmowe miały premierę podczas gali finałowej KAMERALNEGO LATA. Czas przedstawić rezultaty ich pracy szerszej publiczności.
– Skupienie uwagi uczestników warsztatów na problemach społecznych jest niezwykle cenne – mówił podczas śniadania prasowego Bartosz M. Kowalski, reżyser i opiekun warsztatów filmowych. – Od razu dostają sygnał, że w filmie, niezależnie od gatunku czy formy, nawet bardzo krótkim, ważna jest wiadomość dla widza. Kino to nie tylko pusta rozrywka – powinno zawierać przekaz.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO mają wybitnie społeczny charakter. Znajduje to również odzwierciedlenie w formule festiwalowych programów edukacji filmowej. Intencją organizatorów jest przekazywanie wartości społecznych w sposób ambitny, oryginalny i kreatywny, a jednocześnie pozbawiony banalnego dydaktyzmu. Ważną częścią programów edukacji filmowej KAMERALNEGO LATA jest Mazowiecki Program Profilaktyki Społecznej, realizowany wspólnie z Policją i Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej.


Fot. Kameralne Lato.

– Chcemy mocno wyeksponować kwestię zagrożeń związanych z alkoholem – mówił inspektor Marek Świszcz, I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.

– Szczególnie interesuje nas to, by młodzi ludzie nie eksperymentowali, nie sięgali po używki, ponieważ są to te substancje, które tak naprawdę zniewalają człowieka – wyjaśniał Artur Pozorek, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Młodzież w twórczy sposób zobrazowała, że spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach alienuje, a konsekwencje bywają bardzo poważne i nieodwracalne. Z filmów płynie również przestroga przed szukaniem akceptacji rówieśników poprzez prowokowanie niebezpiecznych sytuacji pod wpływem alkoholu. Wynika z nich też jasno, że mimochodem możemy stać się sprawcami lub ofiarami przemocy i przestępstw.

Oto efekty pracy młodzieży:

•    grupa SPOTLIGHT#1: https://www.youtube.com/watch?v=AnxxtWoEKCQ&index=2&list=PLUnfPDspZ5Zy78lZMlOqJO2W16oU4X55x&t=0s,

•    grupa SPOTLIGHT#2: https://www.youtube.com/watch?v=S13tg11miKY&index=2&list=PLUnfPDspZ5Zy78lZMlOqJO2W16oU4X55x,

 
•    grupa SPOTLIGHT#3: https://www.youtube.com/watch?v=LweDzm9FE6Q&list=PLUnfPDspZ5Zy78lZMlOqJO2W16oU4X55x&index=3,
 
•    grupa SPOTLIGHT#4: https://www.youtube.com/watch?v=JHsaqePjjbs&list=PLUnfPDspZ5Zy78lZMlOqJO2W16oU4X55x&index=4.

Warsztaty filmowe KAMERALNEGO LATA to profesjonalna opieka artystyczna, najlepszy sprzęt i międzynarodowe towarzystwo. Wśród prowadzących zajęcia byli m.in. Bartosz M. Kowalski - reżyser i scenarzysta, Arkadiusz Tomiak - autor zdjęć filmowych, Przemysław Chruścielewski - montażysta, czy Anna Mucha - ambasador radomskiej imprezy. Partnerem technologicznym był CANON i to na jego urządzeniach młodzi adepci sztuki filmowej uczyli się fachu. W tym roku w Radomiu gościła także młodzież z Francji, Włoch i Węgier.

***Wydarzenie objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Mazowieckiego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM, a współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. Działania międzynarodowe realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+ oraz partnerów zagranicznych projektu: KINOGRAPHE (Francja), SZITAFILM (Węgry) i LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).
 
Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, a partnerem technologicznym CANON.
 
Więcej informacji: www.kameralnelato.pl

AS
Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO
Ostatnia aktualizacja:  24.07.2018
Zobacz również
fot. Przemysław Skrzydło
Już za tydzień Creativity Talks w ramach Studia Nowe Horyzonty+
Dystrybucja – schemat automatyczny 2018: Trwa nabór
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll