PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Głośny serial sensacyjny Xawerego Żuławskiego z Agatą Kuleszą w głównej roli trafi w grudniu do widzów Telewizji Polskiej. Produkcja pokazywana będzie w porze "Czasu honoru", którego emisja kończy się w listopadzie.  

8-odcinkowy thriller opowiada o kobiecie, Carmen, która po tragicznej śmierci męża, przemytnika, rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. - Carmen jest twardą, zdeterminowaną kobietą, ale jako matka jest również ciepła i czuła. Stoi między mafią, policją i innymi chuliganami i chce obronić swoje dzieci - mówi o swojej postaci Agata Kulesza. - Dla mnie ten projekt był jak duża fabuła, traktowałam go nie jak serial, ale jak film - dodaje.


Agata Kulesza jako Carmen, fot. Canal+ , Robert Palka, materiały prasowe

- Na decyzję dotyczącą emisji w Dwójce serialu "Krew z krwi" złożyło się kilka czynników: trzymająca w napięciu fabuła, nowoczesna narracja, wyraziści, wiarygodni psychologicznie bohaterowie, świetna obsada, a przede wszystkim wybitna kreacja Agaty Kuleszy, aktorki która swą klasę potwierdziła ostatnio znakomitą, nagrodzoną w Gdyni rolą w filmie "Ida" - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2.

Serial premierowo emitowany był na antenie telewizji Canal+ , która go wyprodukowała. Spotkał się z przychylnym odbiorem krytyki. "To solidne kryminalne kino, które zadowoli fanów skandynawskich seriali" - pisał na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" Łukasz Maciejewski. "Siłą 'Krwi z krwi' są też zimne zdjęcia Tomasza Naumiuka i aktorstwo. W 'Krwi z krwi' aktorzy są dobrani znakomicie" - dodawał. Łukasz Orbitowski na łamach "Gazety Wyborczej" stwierdzał: "'Krew z krwi' jest też tworem prawdziwie międzynarodowym. Pomysł holenderski. Szczegóły rodzime. Za to reżyseria, a zwłaszcza praca operatora wywodzą się z najlepszych amerykańskich wzorców nowoczesnego serialu".

Poza Kuleszą w serialu grają Aleksander Domogarov, Łukasz Simlat, Iza Kuna, Mariusz Bonaszewski, Szymon Bobrowski, Iwona Bielska, Małgorzata Buczkowska, Andrzej Andrzejewski, Jerzy Grałek, Zbigniew Stryj, Maciej Musiał i Małgorzata Kozłowska. Scenariusz napisały Małgorzata Fąfrowicz-Szamocka i Karolina Szymczyk-Majchrzak. Zdjęcia zrealizował Tomasz Naumiuk.

"Krew z krwi" - emisja w niedziele o godz. 21.10 na antenie TVP 2. Od 1 grudnia.
 

DR
Portalfilmowy.pl/Wirtualnemedia/Onet
Ostatnia aktualizacja:  30.10.2013
Zobacz również
Będzie więcej spektakli w TVP?
Historia Agnieszki Kotlarskiej na małym ekranie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll