PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  5.11.2021
Znamy skład jurorski, który oceni filmy nakręcone w ramach konkursu 48HFP. Laureaci zostaną ogłoszeni już 6 listopada.
Trwa jubileuszowa, 10. edycja 48 Hour Film Project, którego zasadą jest przygotowanie filmu - od pomysłu do postprodukcji - w zaledwie dwie dobry. 48HFP jest konkursem międzynarodowym - zwycięska ekipa tej edycji rusza w świat na Festiwal Filmapalooza, gdzie powalczy o pokaz na prestiżowym Short Corner w Cannes. Jurorzy przyznają nagrody w 14 kategoriach. W tegorocznym składzie jurorskim zasiadają, jak co roku, filmowcy i krytycy filmowi. Są to:

 

Kaja Klimek - edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na uniwersytetach Warszawskim i SWPS, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej. Prowadzi program „Seriaale” w TVN Fabuła. W internecie działa jako Kajutex.


Rafał Mohr - aktor filmowy i teatralny oraz reżyser. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza na wydziale aktorskim.  Zadebiutował główna rolą w filmie „Słodko-gorzki” w reż. Władysława Pasikowskiego w 1996 roku, a w teatrze rolą w „Sędziach” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Pawła Łysaka w Teatrze Polskim w Warszawie w 1998 roku. Zagrał główne role filmach „Egzekutor w reż. Filipa Zylbera, „Egoiści” w reż. Mariusza Trelińskiego i „Pitbull” Patryka Vegi. Na deskach teatralnych grał m.in. w “Shopping and Fucking” Marka Ravenhilla w reż. P. Łysaka, „Ostatnim Żydzie Europy” Tuvi Tenenboma w reż. Olgi Chajdas, „Trzech siostrzyczkach Trupkach” Macieja Kowalewskiego, „Casa Valentina” Harveya Fiersteina w reż. Macieja Kowalewskiego,” Metodzie” Jordi Galcerána w reż. Piotra Łazarkiewicza, „Happy now” Lucindy Coxon w reż. Adama Sajnuka oraz monodramie „Wszystko, co najlepsze” Duncana Macmillana i Jonny’ego Donahoe’a w reż. Piotra Złotorowicza. Możemy go oglądać także w serialu „Pajęczyna” w reż. Łukasza Jaworskiego.


Tomek Naumiuk - absolwent łódzkiej "Filmówki", ma na swoim koncie dziesiątki filmów reklamowych, za których sterami stali uznani reżyserzy. Był autorem zdjęć w filmach fabularnych i serialach, takich jak “1983” dla Netflixa, “Wataha” dla HBO i “Lethal White” dla BBC. W ciągu ostatnich lat pracował przy kilku nagradzanych filmach fabularnych, w tym “Nina” Olgi Chajdas, “53 wojny” Ewy Bukowskiej, “High Life” Claire Denis oraz premierowo pokazywanym na Berlinale “Obywatelu Johnesie” w reżyserii Agnieszki Holland. Jest niezwykle wszechstronny i lubi eksperymentować z nowymi technologiami.

 

Katarzyna Orzechowska - montuje reklamy, teledyski, fabularne filmy krótkometrażowe, kampanie społeczne. Jest bardzo mocno związana ze światem dokumentu. Filmy dokumentalne, które montowała, wielokrotnie miały premiery na największych europejskich festiwalach i były licznie nagradzane, między innymi Orłem - Polską Nagrodą Filmową w kategorii: Najlepszy film dokumentalny za „Wieloryba z Lorino" w reżyserii Macieja Cuske i Nagrodą dla najlepszego filmu polskiego na Docs Against Gravity za "Między Nami" Doroty Proby. Jest laureatką dwóch nagród za montaż otrzymanych od Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Krakowskim Festiwalu filmowym za filmy:„Wieloryb z Lorino” oraz „Żalanasz – pusty brzeg” w reż. Marcina Sautera. Film ten znalazł się również na shortliście nagrody Cinema Eye Honors. Montaż jest jej pasją, a podstawą w pracy - kreatywność.

 

Laureatów 10. warszawskiej edycji 48 Hour Film Project poznamy już w najbliższą sobotę, 6 listopada, podczas gali w warszawskim kinie Elektronik.

 

MR
48 Hour Film Project
Ostatnia aktualizacja:  5.11.2021
Zobacz również
Magdalena Kowalczyk nominowana do BIFA za zdjęcia do "Cow"
Europejski Dzień Kina Artystycznego w Kinie Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll