PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
To już czwarta edycja najbardziej filmowej imprezy Stolicy, w której udział biorą wszystkie studyjne kina miasta, a gospodynią jest… Warszawska Syrenka. 4. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych odbędzie się od 19 do 25 kwietnia. W kinie Kultura w poniedziałek 22 kwietnia odbędzie się pokaz filmu „Kiler” w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz spotkanie z Katarzyną Figurą.
"KILER" – polska kultowa komedia kryminalna z 1997 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego na podstawie scenariusza Piotra Wereśniaka z doborową obsadą. W głównej tytułowej roli: Cezary Pazura, a towarzyszą mu: Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Stuhr, Janusz Rewiński, Katarzyna Figura, Jan Englert.

 

Bohaterem filmu jest taksówkarz Jerzy Kiler próbujący bezskutecznie udowodnić swoją niewinność, po tym jak zostaje wrobiony w zabójstwo gangstera. Film odniósł gigantyczny sukces komercyjny: obejrzało go około 2 miliony widzów.KATARZYNA FIGURA – ceniona aktorka filmowa i teatralna. W 1985 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowje Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Niedługo potem zagrała role w dwóch ponadczasowych filmach: „Kingsajz” i „Pociąg do Hollywood”. Przez lata zbudowała pozycję jednej z najpopularniejszych aktorek polskiego kina, występując w tak znaczących filmach jak m.in. "Kiler", „Zemsta”, „Żurek”, „Aria Diva”, „7 uczuć” i „Chrzciny”. Za granicą pracowała m.in. z Robertem Altmanem.

 

BARTEK PRZYBYSZEWSKI – dziennikarz, podcaster, bloger, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz andragogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor bloga „Liczne rany kłute”, na którym pisze przede wszystkim o filmie, komiksie i grach planszowych. Publikował m.in. w serwisach Gazeta.pl, w Wirtualnej Polsce i na Onecie. Wraz z Mateuszem Witkowskim współtworzy Podcastex – podcast o latach 90. i 00., w ubiegłym roku ukazała się ich wspólna książka Polskie milenium. Co zapamiętaliśmy z lat 1999-2005. Z Damianem Sobczykiem napisał książkę o narkotykach Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym.


Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych promując kina studyjne promuje kulturę filmową najwyższej jakości: uwrażliwia, zbliża, łączy, edukuje. Szczegółowy program i informacje online i offline w wybranych kinach studyjnych.

 

„KILER”, reż. Juliusz Machulski, godz. 19:00, kino Kultura. Przed seansem zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Figurą. Rozmowę poprowadzi Bartek Przybyszewski. Film z angielskimi napisami. Bilety dostępne w kasie kina.

MR
TWKS
Ostatnia aktualizacja:  22.04.2024
Zobacz również
Wytwórnia Filmów Oświatowych w Alei Gwiazd
Trwa nabór filmów na Festiwal Filmowy Przeźrocza
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll