PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
30 października w warszawskim kinie Kultura ambasadorzy i pracownicy instytucji zagranicznych obejrzeli film „Doppelgänger. Sobowtór”. W spotkaniu z publicznością udział wziął reżyser filmu Jan Holoubek.

ZOBACZ RELACJĘ ZE SPOTKANIA 


 

Organizowane od lat przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich pokazy polskich filmów dla korpusu dyplomatycznego odbywają się co miesiąc w warszawskim kinie Kultura. Z ambasadorami i pracownikami instytucji zagranicznych oraz reżyserem filmu przywitała się Adrianna Pierścionek-Podogrodzka – dyrektor biura SFP. - „Doppelgänger. Sobowtór” to film szczodrze nagrodzony na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Bardzo go lubię, jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami ze świetnie zbudowaną konstrukcją fabularną, nawiązującą do kina gatunkowego znanego w światowej kinematografii. Mam nadzieję, że będzie się Państwu podobał, życzę udanego spotkania po seansie i do zobaczenia za miesiąc – przyznała dyrektor biura SFP.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA

fot. Mateusz Grochocki /East News/SFP

 

W spotkaniu prowadzonym przez dziennikarza i krytyka filmowego Marcina Radomskiego udział wziął reżyser Jan Holoubek. „Doppelgänger. Sobowtór” jest filmem inspirowanym prawdziwymi historiami polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską. Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

 

Film zdobył na Festiwalu w Gdyni 5 nagród regulaminowych: za reżyserię (Jan Holoubek), rolę drugoplanową (Tomasz Schuchardt), zdjęcia (Bartłomiej Kaczmarek), kostiumy (Weronika Orlińska) i scenografię (Marek Warszewski). „Doppelgänger. Sobowtór” trafił do kin 29 września.

MR
SFP
Ostatnia aktualizacja:  7.11.2023
Zobacz również
Pamięci tych, którzy odeszli
Przegląd Filmów Chińskich w Warszawie i Gdyni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll