PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Po roku od ostatniej konferencji SFP w Serocku, po raz kolejny do hotelu Pan Tadeusz zjechali filmowcy, członkowie i działacze Stowarzyszenia i wielu innych organizacji z naszego środowiska. Spotkaniu sprzyja gorący, powyborczy czas. Niepewna jest przyszłość kluczowych dla filmowców ustaw; wciąż trwają dyskusje o regulamin ekip i o wyzwaniach związanych z upowszechnianiem się sztucznej inteligencji
Zobacz relację wideo z konferencji:

Szczególny czas, szczególne wyzwania, dlatego to spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest jak zawsze organizatorem konferencji, ale tym razem zaproszenie przyjęła rekordowa liczba organizacji współpracujących. Są członkowie Zarządu Głównego, dyrektor i pracownicy SFP-ZAPA, jak zawsze dopisała delegacja Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Przyjechali przedstawiciele gildii, stowarzyszeń i związków: Związku Zawodowego Filmowców, Gildii Reżyserów, Gildii Producentów, Gildii Scenarzystów, Gildii Montażu i Postprodukcji, Związku Zawodowego Muzyków, Polskiego Stowarzyszenia Montażystów i PSC - Polskiego Stowarzyszenia Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych.

Kamil Skałkowski, Jerzy Kapuściński, Adrianna Pierścionek-Podogrodzka,Jacek Bromski, Karolina Bielawska, Elżbieta Benkowska, fot. Borys Skrzyński / SFP

Tytuł konferencji brzmi „W nowej rzeczywistości” i chyba oddaje nastroje i oczekiwania branży jesienią 2023 roku. Tradycyjnie już, konferencja rozpoczyna się od omówienia bieżących spraw SFP; w pierwszym panelu biorą udział prezes Jacek Bromski, wiceprezeska Karolina Bielawska, dyrektorka Biura SFP Adrianna Pierścionek-Podogrodzka, dyrektor artystyczny Studia Munka Jerzy Kapuściński, przewodnicząca Koła Młodych Elżbieta Benkowska i przewodniczący Sekcji Dokumentu Kamil Skałkowski.

Sobota jak zawsze jest najbardziej intensywnym dniem konferencji. Zaplanowane są trzy panele; pierwszy poświęcony jest sytuacji politycznej i prawnej, projektom ustaw. Kolejny  - współpracy między pionami, producentami, twórcami, poruszony zostanie temat przygotowywanych regulaminów i porozumień między związkami, twórcami, ekipami, producentami. Ostatnia sobotnia dyskusja zatytułowana jest „W nowej rzeczywistości technologicznej. Jak poradzić sobie z wyzwaniem sztucznej inteligencji”. Konferencje zakończą warsztaty prawne mec. Agnieszki Joanny Schoen z Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

fot. Borys Skrzyński / SFP

Konferencja trwa w dniach 27-29 października 2023 roku.Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  6.11.2023
Zobacz również
Wyobraźnia bez granic. Polskie Kino Młodego Widza w kinie Kultura
Studio Munka gościem Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Marakeszu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll