PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WAMA to nie tylko konkursy filmowe i projekcje doskonałych produkcji. Ważnym punktem programu festiwalu są programy edukacyjne. W niedzielę zainaugurowaliśmy dwa międzynarodowe cykle warsztatów. Do Olsztyna przyjechali młodzi ludzie z Norwegii, Malty, Ukrainy, Francji i oczywiście z Polski
Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza

Jak to jest? Stanąć przed kamerą i odegrać zaplanowaną scenę? Albo patrzeć na aktorów okiem kamery i rejestrować świat poprzez kadry? Jakie to uczucie - zobaczyć swój film na dużym ekranie w kinie? W ciągu trwającego tygodnia uczestnicy poznają odpowiedzi na te pytania. Podczas inauguracji w galerii Liceum Plastycznego im. Erica Mendelsohna młodzież powitali: Anna Andriushchenko - koordynatorka programów edukacji filmowej oraz opiekunowie tegorocznych grup warsztatowych Ania Morawiec i Tomek Pyrak. – W filmie nie zawsze chodzi o film – mówi Ania Morawiec. – Dla mnie ważniejsze jest odnajdywanie, dzięki procesowi tworzenia filmu, swojego plemienia. Liczy się spotkanie z drugim człowiekiem, jedna, choćby krótka, ale ważna i szczera rozmowa. Tak pracuję z młodzieżą, do takiej filozofii twórczości ich zachęcam.

Cel jest ambitny - w 7 dni stworzyć własną reklamę społeczną. Nie ma czasu do stracenia! Od razu rozpoczęła się intensywna praca w grupach. Najpierw analiza szeregu filmów krótkometrażowych, by przedyskutować charakterystyczne cechy tej formy, następnie praca nad własnym pomysłem. Lada chwila warsztatowicze chwycą za kamery i ruszą na ulice Olsztyna.

Patron warsztatów - Krystian Dulewicz - to autor zdjęć filmowych i kolega z ekipy festiwalowej, który co roku był jednym z opiekunów młodzieży uczestniczącej w warsztatach. Jego uśmiech i pogoda ducha były legendarne. Odszedł w 2021 roku po walce z chorobą. Dziś obchodziłby swoje urodziny.

WAMA FF, warsztaty, fot. WAMA FF

INTERFILMLAB 7.0

Drugi cykl warsztatów to propozycja dla osób, które już mają pierwsze doświadczenia w branży filmowej. Uczestnicy wezmą udział w szeregu spotkań z doświadczonymi filmowcami, by rozmawiać o organizacji międzynarodowych produkcji filmowych oraz strategiach promocji i sprzedaży dokonań twórczych na zagranicznych rynkach filmowych.

W tym roku rolę mentorki, która wprowadza warsztatowiczów w wieloaspektowy świat produkcji filmowej, pełni producentka Beata Rzeźniczek. Wiedzę na temat przygotowywania projektów filmowych swoimi wykładami uzupełnią: reżyser castingu Piotr Bartuszek, który podzieli się swoim know how na temat budowania zespołu aktorów, oraz Eivind Myklebost Nordengen, producent i dyrektor programowy Amandus Film Festival - największego festiwalu dla młodych filmowców w Norwegii, który wyjaśni, jak świetnym narzędziem budowania własnej marki na rynku filmowym jest strategia festiwalowa.

  Zwieńczeniem INTERFILMLAB 7.0 będzie spotkanie z Anną Dziedzic, ekspertką PR reprezentującą Crew United - europejską platformę networkingową dla filmowców. Jak się sprzedać? Na to pytanie odpowie Anna Dziedzic. Przeprowadzi również indywidualne konsultacje projektów filmowych, nad którymi pracują warsztatowicze. Warsztaty mają również praktyczną stronę - w ramach wymiany FIELD uczestnicy będą pracować w międzynarodowych grupach nad własnymi projektami filmowymi i zaprezentują swoje pomysły na finałowym pitchingu.

Beata Rzeźniczek, fot. WAMA FF

Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Impreza wsparły m.in. PISF i MKiDN

WRÓB
Instytut Kosmopolis
Ostatnia aktualizacja:  3.10.2023
Zobacz również
Nowe wydanie bestsellerowego „ŚWIĘTA OGNIA” z filmową okładką już w sprzedaży!
"Uśmiech losu". Światowa premiera nowego filmu Andrzeja Jakimowskiego na 39. WFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll