PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Projekt Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation będzie realizowany przez najbliższe dwa lata podczas WAMA Film Festival w Olsztynie oraz AMANDUS Lillehammer International Student Film Festival w Lillehammer.
Podczas obu festiwali odbędą się przeglądy filmów zrealizowanych przez młodych polskich i norweskich twórców, a doświadczeni praktycy z sektora audiowizualnego odwiedzą Olsztyn i Lillehammer, by dzielić się wiedzą w ramach wykładów mistrzowskich, szkoleń i warsztatów.

Już wkrótce także w wirtualnej przestrzeni online dzięki mediom społecznościowym -  jak Facebook czy Instagram organizatorzy zrealizują szereg działań, dzięki którym filmowcy i miłośnicy kina z obu krajów będą mogli poznać się lepiej.

Organizatorzy chcą, by dzięki takiej inicjatywie jak Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation zwiększały się szanse zaistnienia szerzej obu kinematografii w świadomości zarówno kinomanów, koneserów kina, jak i młodych, dopiero wchodzących na rynek twórców. WAMA Film Festiwal, jako przestrzeń od wielu lat promująca kino międzynarodowych koprodukcji (w tym roku już po raz ósmy w ramach festiwalu organizujemy Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych) dzięki temu szeroko zakrojonemu projektowi stanie się miejscem, które jeszcze wyraźniej podkreśli istotną rolę międzynarodowej współpracy w branży filmowej. Organizatorzy wierzą, że mimo pandemii uda im się stworzyć projekt wyjątkowy i wiele wnoszący w rozwój możliwości zarówno kina polskiego, jak i norweskiego. Czekają nas niezwykle ciekawe wydarzenia, a może także wynikną z tego projektu interesujące zalążki współpracy.

Projekt "Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation" został dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021
oraz ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Organizator projektu jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie, a partnerami: Stiftelsen Amandusfestivalen i Stowarzyszenie FILMFORUM.


JB
Stowarzyszenie FILMFORUM
Ostatnia aktualizacja:  29.04.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Znamy listę filmów zakwalifikowanych do konkursu 67. OKFA
Animowany mandryl w spocie zrealizowanym przez Platige Image
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll